| Dana_Nicoleta_Huluţă_1994 a întrebat:

Hei TPU am vizionat un film acum ceva timp si singura imagine din film a fost cu o persoana careia ii se spunea :Când vrei sa îi spui unei persoane ceea ce simti scrieți gândurile pe o foie gândurile dă-i foc și gândurile iti vor fi duse de vânt

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În Norwegian Wood (2012) spune cam așa:
"Letters are just pieces of paper," I said. "Burn them, and what stays in your heart will stay; keep them, and what vanishes will vanish." (author, Haruki Murakami in "Norwegian Wood")

https://www.youtube.com/watch?v=w63zwMeRQGQ

| oblivion96 a răspuns:

Stiu ca ceva similar a fost si in cea de-a doua parte a filmului Tres metros sobre el cielo adica Tengo ganas de ti.

| Dana_Nicoleta_Huluţă_1994 explică (pentru oblivion96):

Nu nu este din acel film din pacate