| Aleksandra_9210 a întrebat:

Hei TPU.Este cineva care a urmarit serialul Farmece[charmed]? cum este? mi'l poate povesti cineva pe scurt? dau funda + vot [ inteligent, folositor ]

Răspuns Câştigător
| Danoninooo a răspuns:

Da,eu l-am urmărit! Este un serial despre surorile Halliwell, Prue, Phoebe şi Piper care moştenesc casa bunicii lor, din San Francisco. Sunt de-a dreptul fermecătoare. Prue poate mişca obiectele doar printr-un semn al mâinii, Piper poate opri timpul în loc, iar Phoebe poate prezice viitorul. Cele trei fete se vor folosi de puterile lor magice pentru a lupta împotriva răului. Ele doresc tot odată să aibă şi o viaţă normală.
Piper încearcă să aibă o viaţă frumoasă alături de Leo cu care va avea în viitor doi băieţi, Wyatt si Chris. Phoebe îl cunoaşte pe Cole, dar aceasta nu îi cunoaşte adevarata identitate. Ea nu ştie că acesta este un demon. Cele trei surori sunt pe urmele lui, dar frumoasa şi copilaroasa Phoebe începe să îl iubească. Tânăra Prue într-una din confruntările lor cu demoni moare, apărând mai târziu o altă soră pe nume Paige, pe care mama lor a avut-o cu un înger. Fetele sunt îndrumate de cartea denumită '' Book of Shadows '', în care găsesc vrăji şi o completează de-a lungul timpului. Această carte nu poate fi scoasă din podul casei decât de cele 3 fermecate.
Sper că te-am ajutat! Numai bine!

10 răspunsuri:
| Flori a răspuns:

Este mult de povestit. Uite, am gasit o descriere a serialului pe cinemarx.ro:
"Povestea "Charmed" incepe cu cele trei surori, Halliwell - Prudence, Piper si Pheobe - care se reunesc, sase luni mai tarziu, dupa moartea bunicii lor, Grams. Atunci, cand se muta in casa familiei din San Francisco, mezina familiei, Pheobe gaseste in pod o carte veche - Book Of Shadows. Citind o incantantie, declanseaza fara sa vrea o veche profetie. Ele descopera ca nu sunt singurele care detin puteri supranaturale, si ca provin dintr-o generatie lunga de vrajitoare. Prima vrajitoare, Melinda Warren, poseda 3 puteri: putea sa miste lucruri cu mintea, putea ingheta timpul si putea vedea in viitor. Melinda fusese arsa pe rug in Salem.
Cu toate acestea, inainte sa moara, a spus ca fiecare viitoare generatie de vrajitoare, Warren (acum Halliwell) va deveni din ce in ce mai puternica, culminand cu sosirea celor 3 surori - cele mai puternice vrajitoare bune, pe care lumea le-a vazut. Cele trei vor forma Puterea Celor Trei, cea mai puternica forta magica. Cele Fermecate (The Charmed Ones) trebuiau sa protejeze pe cei nevinovati de demoni si alte creaturi ale raului si in acelasi timp sa tina secret, omenirii, puterile lor. In timpul unei lupte cu raul, cea mai mare dintre surori este ucisa, si asttfe s-a distrus Puterea Celor Trei, dar totusi isi face aparitia a patra sora pierduta, Paige, jumatate vrajitoare, jumatate Calauza (whitelighter), pentru a intregi destinul celor trei surori."

| DayByDay a răspuns:

Surorile Halliwell, Prue, Phoebe şi Piper moştenesc casa bunicii lor, din San Francisco. Cele trei fete sunt de-a dreptul... fermecătoare. Prue poate mişca obiectele doar printr-un semn al mâinii, Piper poate opri timpul în loc, iar Phoebe poate prezice viitorul. Cele trei fete se vor folosi de puterile lor magice pentru a lupta împotrivă răului. Ele doresc tot odata sa aiba si o viata normala. Piper incearca sa aiba o viata frumoasa alaturi de Leo cu care va avea in viitor doi baieti, Wyatt si Chris. Phoebe il cunoaste pe Cole, dar aceasta nu ii cunoaste adevarata identitate. Ea nu stie ca acesta este un demon. Cele trei surori sunt pe urmele lui, dar frumoasa si copilaroasa Phoebe incepe sa il iubeasca. Tanara Prue intr-una din confruntarile lor cu demoni moare, aparand mai tarziu o alta sora pe nume Paige, pe care mama lor a avut-o cu un inger. Fetele sunt indrumate de cartea denumita Book of Shadows, in care gasesc vraji si o completeaza de-a lungul timpului. Aceasta carte nu poate fi scoasa din podul casei de cate de cele 3 fermecate.

| Nymphetamine a răspuns:

Mie mi se pare o prostie.E vechi si efectele sunt proaste rau.
E vorba de 3 surori care sunt vrajitoare bune si apara lumea de monstrii stupizi.chatterbox Una din surori moare pentru alta si apare alta sora de nu stiu unde.Un cupidon se indragosteste de una din vrajitoare.Numa tampenii...eu iti zic din ce-am vazut asa pe sarite.Nu's fana oh go on m-am uitat de plictiseala...

| SuperNovaaaaa a răspuns (pentru Nymphetamine):

Pai normal ca daca te`ai uitat din plictiseala e o porcarie. Uite`te la tot si o sa iti schimbi parerea.Numai vorbii daca nici nu stii despre ce e vorba.

| Nymphetamine a răspuns (pentru SuperNovaaaaa):

Am vazut destule episoade ca sa trag concluzia ca e o mare tampenie!

| SuperNovaaaaa a răspuns (pentru Nymphetamine):

Te corectez, NU ai vazut destule episoade...

| Nymphetamine a răspuns (pentru SuperNovaaaaa):

De unde stii tu cate episoade am vazut ca sa spui ca nu am vazut destule? E o tampenie, iar asta e parerea mea.[punct]

| SuperNovaaaaa a răspuns (pentru Nymphetamine):

Pentru mine parerea ta nu conteaza.

| Nymphetamine a răspuns (pentru SuperNovaaaaa):

Nici a ta pentu mine, deci suntem chit.

| SuperNovaaaaa a răspuns (pentru Nymphetamine):

Putin imi pasa daca suntem chit sau nu.