| Dixi12345 a întrebat:

Pentru a deveni actor trebuie sa fac neaparat facultatea de actorie?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este foarte indicat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie neaparat, dar ar fi indicat... sunt lucruri de finete pe care le inveti in facultate

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu trebuie neapărat dacă ai noroc să prinzi pentru început la o sală sau ceva de genu să joci şi devii remarcat ai şanse şi fără să faci facultatea.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În general, MediaPro organizează castinguri pentru tinerii talentați și aspiranți. Intri pe siteul lor și te interesezi când au loc înscrieri. Dar, pentru a nu rămâne doar un actor amator, îți trebuie studii în domeniu. Recomandate sunt studiile universitare, Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică (UNATC), dar știu că există și niște școli private de actorie. Oricum, de o bază, tot vei avea nevoie.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu, trebuie sa faci ASE-ul.
PS:eram ironica.