| NoName2 a întrebat:

Vreau si eu niste filme de drama sau drama-comedie cu niste actori frumosi

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hachiko: A Dog's Story (2009), The Elephant Man (1980), The Green Mile (1999), Schindler's List (1993), Amour (2012), The Boy in the Striped Pyjamas (2008), War Horse (2011), Dogville (2003), Manderlay (2005), Europa Europa (1990), Pay it forward (2000), I Am Sam (2001), A Little Bit of Heaven (2011), Cast Away (2000), The Help (2011), Naked (1993), Men of Honor (2000), The Way Back (2010), The Fountain (2006), Wings of Desire (1987), Only Lovers Left Alive (2013), Blue Is the Warmest Color (2013), Nymphomaniac: Vol. I (2013), Nymphomaniac: Vol. II (2014), Why Has Bodhi-Dharma Left for the East?: A Zen Fable (1989), Santa sangre (1989), Les chansons d'amour (2007), Fellini Satyricon (1969), An Unfinished Life (2005), Last Days (2005), Memoirs of a Geisha (2005), The Legend of 1900 (1998), La belle noiseuse (1991), La belle personne (2008), Ingrid (2009)...

| NoName2 explică (pentru SHINeeTaemin):

Mersi mult, dar momentan ma uit la un film si dupa incerc si serialele tale :*

| SHINeeTaemin a răspuns (pentru NoName2):

happy

| faramatania a răspuns:

The Grand Budapest Hotel (2014 - comedie dramă), The Fault In Our Stars (2014 - dramă, dragoste), Endless Love (2014 - dramă, romantic, dragoste), Closer (2004 - dramă, romantic), The Perks Of Being A Wallflower (2012 - dramă, romantic)

| NoName2 explică (pentru faramatania):

Multumesc

| faramatania a răspuns (pentru NoName2):

Cu plăcere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pieta
http://www.cinemagia.ro/filme/pieta-578083/
Always only you
Cheol Min (So Ji Sub) e un tip obscur, înfricoşător, care îşi petrece zilele făcând slujbe ciudate şi încercând să nu intre în bucluc. Lucrând în tura de noapte într-o parcare, o întâlneşte pe Jeong Hwa (Han Hyo Joo), o tânără nevăzătoare care obişnuia să vină seara şi să aducă câte o gustare bătrânului care lucrase anterior acolo. Ea nu realizează că vorbeşte cu altcineva, până când Cheol Min îi spune că bătrânul nu mai lucrează aici. Jenată, fata îşi cere scuze şi pleacă, dar îi lasă cutia cu mâncare. Spre surprinderea lui, Jeong Hwa revine în seara următoare cu alte gustări, şi intenţionează să urmărească acolo serialele tv preferate. Urmează alte seri, iar cei doi încep să devină tot mai apropiaţi, influenţa pozitivă a fetei asupra lui Cheol Min începe să se vadă, cu toate că el e reticent în a-şi dezvălui trecutul.
În timpul zilei Jeong Hwa lucrează la un birou unde răspunde la telefoane, iar şeful ei începe să o hărţuiască, propunându-i să întreţină relaţii sexuale cu el, asta dacă doreşte să-şi păstreze locul de muncă. Nu durează mult până ce acesta soseşte la ea acasă şi încearcă să o violeze. Din fericire Cheol Min soseşte la ea acasă şi o salvează pe Jung Hwa, după ce-i aplică o bătaie soră cu moartea individului. Jeong Hwa e supărată pentru ce a făcut Cheol Min, conştientă că acum a rămas fără servici, şi îi va fi greu să-şi găsească un alt job, dar el îi spune că va avea grijă de ea, iar cei doi devin un cuplu.
Un cuplu extrem de fericit, se mută împreună, iar Cheol Min face absolut orice pentru ca Jeong Hwa să fie fericită. Într-o zi însă, Cheol Min află că e parţial răspunzător pentru accidentul în care Jeong Hwa şi-a pierdut vederea şi ambii părinţi, dar îi ascunde acest lucru simţindu-se vinovat. Curând vine altă veste proastă legată de vederea fetei, care continuă să se înrăutăţească, iar o operaţie e absolut necesară în maxim o lună, altfel nu-şi va mai putea recupera niciodată vederea. Un transplant de cornee ar fi operaţia care i-ar reda vederea, iar Cheol Min îi spune lui Jeong Hwa să accepte operaţia, pentru că el are suficienţi bani puşi deoparte.

Nimic mai fals, Cheol Min nu are nici un şfanţ, dar intenţionează să câştige banii necesari prin câştigarea unui turneu ilegal de lupte. Anterior Cheol Min fusese un mare campion la box profesionist, dar o luptă ilegală într-o cuşcă, pe viaţă şi pe moarte, cu un adversar aproape animalic, e altceva, iar bărbatul ştie că s-ar putea să nu scape cu viaţă. Îi promite lui Jeong Hwa că va fi lângă ea când se va trezi din operaţie şi pleacă spre Tailanda unde urmează să lupte.
Dar care va fi deznodământul unei lupte în care doar unul va supravieţui? Va putea Cheol Min să se reîntoarcă lângă Jeong Hwa, şi cum îl va recunoaşte ea dacă nu i-a văzut niciodată chipul?
(Merita vazut si revazut)!

I am Sam
Boy in striped pijamas
Schinders list
Zig-Zag
Dead man walking(1995)
Bang Bang you're dead

Cum se cuceresc barbatii?
Singur acasa
Acasa la coana mare
Dennis pericol public
Mr Ben
Ace Ventura:un nebun in Africa
Ace Ventura:detectivul lui peste
Ace Ventura:chemarea naturii
Norbit
Doua pupeze albe
Politist cu capsa pusa
Placinta americana
Un bebelus de milioane
Spion din greseala
Un detectiv afemeiat
Shutter Island
Dangerous minds