| stely16 a întrebat:

Ce seriale mai smechere stiti? Am vazut deja PLL, AHS, TVD, The Originals, Gossip Girl, Teen Wolf, Lost Girl, Prison Break(the best), The Secret Circle, The Carrie Diaries, Star-Crossed, The Lying Game, Shadowhunter si am incercat si True Blood si Supernatural dar m-au plictisit groaznic.
Vreau ceva in genul celor de mai sus, nu comedii si daca puteti, lasati o scurta descriere a ceea ce imi recomandati.
:*:*

Răspuns Câştigător
| BeeBia a răspuns:

1. Lucifer ( Satana, supărat pe viața lui plictisitoare din iad, vine și locuiește în Los Angeles pentru a ajuta omenirea și pentru a curăța „mizeriile" provocate de ea, iar prin abilitățile sale telepatice aduce la suprafață cele mai profunde dorințe sau gânduri ale oamenilor.)
2. Arrow ( este o dramă cu supereroi a cărei poveste se învârte în jurul lui Oliver Queen, un playboy miliardar care, după ce un naufragiu îl aruncă timp de cinci ani pe o insulă pustie din Pacific, este găsit și se întoarce în orașul natal Starling City.)
3. Suits ( Serialul spune povestea lui Mike Ross, un traficant de droguri de ocazie care in timp ce se ascundea de oamenii legii intra direct in camera unde celebrul avocat Harvey Specter incerca sa isi recruteze un nou asociat. Intamplarea face ca Mike sa fie un tanar extrem de destept, cu o viziune diferita a lucrurilor, exact calitatile de care Harvey avea nevoie. Dupa ce ii demonstreaza lui Harvey de ce este in stare, Mike ajunge dintr-un escroc, mana dreapta a celui mai bun avocat din New York.)
4. Beauty and the Beast ( Catherine Chandler este detectivă la omucideri, o femeie inteligentă și pragmatică, care a trecut printr-o tragedie când era adolescentă. Ea a fost martoră la moartea mamei sale, asasinată de doi oameni înarmați. Când era să fie ucisă, ea fost salvată de cineva sau ceva. Deși nimeni nu a crezut-o, știe că nu un animal a pus atunci pe fugă asasinii: era cineva straniu și îngrozitor - dar era om.)
5. White Collar ( Neal Caffrey este un escroc care a fost capturat dupa un joc de trei ani cu autoritatile de-a soarecele si pisica. Dupa ce a ispasit aproape patru ani de sentinta, evadeaza din inchisoare pentru a-si gasi iubita, pe care are motive sa o creada in pericol. Peter Burke, agentul FBI care l-a capturat pe Caffrey in trecut, il prinde din nou. De data aceasta, insa, Caffrey ii ofera informatii despre dovezile implicate in alta ancheta. Totusi, aceste informatii au un pret: eliberarea sa din inchisoare in schimbul colaborarii la cazul aflat in curs de anchetare. Imediat insa dupa ce este eliberat, Caffrey gaseste o cale de a locui intr-una dintre cele mai scumpe resedinte din Manhattan, dupa ce convinge o vaduva in varsta sa il primeasca drept oaspete in casa ei. In plus, soarta lui pare sa se schimbe odata cu prinderea alunecosului Olandez: FBI-ul il primeste in randurile sale drept colaborator.)
6. Revenge ( Emily Thorne este nou-venită în Hamptons. Aparent, este o persoană prietenoasă și sofisticată, are totuși un trecut familial întunecat. Cu șaptesprezece ani în urmă, tatăl ei a fost acuzat pentru crimă de către vecinii în care avea încredere și, pe baza acelui denunț, a fost condamnat la închisoare pe viață. Emily nu și-a mai văzut tatăl și și-a petrecut copilăria consumată de furie, tristețe și dezamăgire. Acum ea se întoarce sub o nouă identitate cu scopul de a se răzbuna.)

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The Family, Black Mirror, Banshee, Sense8, The Magicians,Damien,Second Chance, Blood And Oil, Wicked City, Into The Badlands, The Shannara Chronicles

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

BMS(comedie)
Breaking bad
Lucifer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei un serial de comedie îți sugerez serialul "Friends"
Alte sugestii din alte categorii:
Sons of Anarchy, are 7 sezoane e mai multă acțiune combinată cu dramă și umor.
Cold case dacă optezi pentru un serial polițist sau
În mintea criminalului care se încadrează tot acolo

| larryismyqueen a răspuns:

Scream si Slasher sunt foarte geniale. Sunt ceva gen PLL si AHS dar mie personal imi plac mult.