| DeeaStyle12345 a întrebat:

Heii TPU!
Am nevoie de ajutor în legătură cu un film.
Nu-mi aduc aminte cum se chema, și aș vrea mult să-mi aduc aminte. Țin minte că era pe Disney Channel parcă. Și era cu un nepot ce a venit în vizită la bunicul său împreună cu părinții lui. Iar bunicul și nepoțelul s-au gândit să facă o plimbare cu elicopterul și un amic de-al bunicului. Pe drum, elicopterul s-a prăbușit, undeva într-o pădure, la marginea munților parcă. Pilotul elicopterului a rămas în elicopter, cât nepotul si bunicul s-au dus după ajutoare. Au mers așa ogrămadă, și au trecut prin mai multe peripeții. Au dormit într-o peșteră, unde nepotul i-a făcut bunicului său injectiile de diabetici. În peștera aia au venit și niște lupii și i-au speriat. Dar cel mic i-a gonit. Nu prea îmi mai aduc aminte. Știu că au găsit si un caine, care l-au păstrat alături de ei în "expediția" aceasta. Într-un final părinții nepotului au venit cu un elicopter si i-au găsit.
Dacă știți cum aș putea găsi acest film, sau știți despre ce vorbesc m-ați ajuta foarte mult.

2 răspunsuri:
| Printesa10TM a răspuns:

Era un episod asemanator in Phineas si Ferb.

| DeeaStyle12345 explică (pentru Printesa10TM):

Nu era desene. Era gen film, film.