| AcadeaAnonima a întrebat:

Heii, tuturor! Am o curiozitate si nu mai am rabdare sa vizionez toate episoadele Naruto si filmele, deci sper ca voi ma veti putea ajuta.
Deci, prima mea curiozitate suna asa : Naruto a murit? Daca da, in ce episod sau film? Am vazut multe pareri in care se spunea ca Naruto a murit intr-o lupta cu Sasuke sau ca in nu stiu ce film, dar nu sunt sigura :/
A doua intrebare : Sasuke s-a intors in Satul ascuns in frunze? Din cate stiu nu, dar, din nou, nu sunt sigura laughing
Naruto a ajuns Hokage pana la urma?
Cum se termina totul?
Si, ultima mea intrebarte e una mai ciudata, va rog sa nu ma judecati. Ce este manga? Unde o pot citi? De ce in anime X moare si, cica, in manga nu? Am citit multe comentarii care sunau cam asa.
Multumesc si, va rog, fara jigniri happy Stiu ca sunt prea multe intrebari, dar sper sa ma lamuriti macar la cateva intrebari.
Ofer funda love struck

2 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Asi putea sa caut pe net sa iti raspund la intrebari insa ar distruge experienta nu crezi? Asa patesc cu jocurile cand ma uit la gameplay inainte sa il joc eu nu mai are farmecul acela. Insa iti inteleg frustrarea cred ca iti pot enumera cel putin 15 anime la care astept sezoane noi xD gen evangelion nu gasesc rosub doar eng sub si nu citesc rapid deci... iar pana vine eng dub mor x_x. In fine acum sa iti raspund ce e manga. Manga sunt benzi desenate japoneze in 95% din cazuri intai apare manga si dupa adaptare la anime deci daca vrei sa afli cum se desfasoara povestea cu mult inainte de anime iti recomand sa citesti iti pot da daca vrei un site si o app pe android. Nu cred ca mai are rost sa caut ce se va intampla pentru ca poti sa citesti tu manga sa aflii + ca nu vreau spoilere insa iti pot spune ce am auzit chiar daca nu sunt sigur 100% stiu ca hinata face un copil cu naruto care a devenit hokage iar povestea se continua cu copilul lor cred ca e si un anime despre asta sau poate doar manga nu prea stiu nici eu pentru ca vreau sa urmez story line cum treuie stiu sigur ca e si un film ca am vazut niste stiri si cam asta stiu nu m a interesat sa aflu mai multe din cauza motivelor anterioare. Ah inca nu se stie cum se termina deoarece e on going daca nu ma insel. Daca vrei sa iti dau site unde sa poti citi si app aia sa zici imi e prea somn acum si chiar ma intrebam de ce imi cad ochii in gura pana sa ma uit la ceas xD

| Stella17 a răspuns:

Naruto nu moare doar isi rupe bratul drept in lupta cu Sasuke.
Da se intoarce la sfarsitul razboiului.
In acest manga Naruto este Hokage http://anime3kage.info/manga/naruto-gaiden-manga/
Naruto este cu Hinata si au doi copii.
Manga sunt benzile desenate japoneze si ele sunt creeate inaintea anime-ului de asta auzi ca in manga a murit si in anime nu. Manga Naruto poti urmari aici http://anime3kage.info/manga/naruto-manga/