| Deriss01 a întrebat:

Heiii TPU! ^^ M-am cam plictisit şi aş vrea să ma ajutaţi recomandându-mi nişte filme bune pe care le-aţi vazut happy vă rog puppy dog eyes! Aş vrea să fie de dragoste, gen : A walk to remember sau The Notebook. Mulţumesc! ♥

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Am o lista intreaga, peste 70 de filme de dragoste.
Iti enumar cateva:
Tres metros sobre el cielo ( il recomand cu cea mai mare placere, e genial)
Tengo ganas de ti ( este continuarea)
The last song (am plans mult)
Friends with benefits ( foarte, foarte frumos)
Awaken - genial
The lost Valentine

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hachiko: A Dog’s Story (2009), Dead Poets Society (1989), Cidade de Deus (2002), The World’s Fastest Indian (2006), The Ledge (2011), The Bucket List (2007), The Hurricane (1999), Le renard et l'enfant (2007), Bridge to Terabithia (2007), Bitter Moon (1992), Good Will Hunting (1997), Chocolat (2000), The Green Mile (1999), The Shawshank Redemption (1994), Django Unchained (2012), Schindler's List (1993), Amour (2012), Argo (2012), The Boy in the Striped Pyjamas (2008), August Rush (2007), Drive (2011), Léon: The Professional (1994), Open Road (2013), The Reader (2008), Cinderella Man (2005), Forrest Gump (1994), Agora (2009), Cadillac Records (2008), Pay it forward (2000)...

| Glamour612 a răspuns:

- Before Sunrise
- Remember me
- Before Sunset
- If only
- Sweet November
- Keith
- Tres metros sobre el cielo
- One day
- The last song
- Dear John
- P.S. I Love You
- Listen to your heart
- Letters to Juliet

| zahre a răspuns:

Buna! Uite aici o lista facuta de mine:,,P.S:I love you",,,Legendele toamnei",,,Inima neinfricata",,,Pacientul englez",,, O singura zi"(One day -in engleza),,, Bestial"(Beastly-in engleza),,, Persuasiune"(este cel mai frumos film de dragoste dupa parerea mea),,, Mandrie si prejudecata"(cel din 2005),,,Fantoma mea iubita"(Ghost-in engleza),,,Ratiune si simtire"(Sense and sensibility-in engleza),,,Tanara Victoria",,,Idila de noiembrie"(Sweet November-in engleza),,,Ana celor o mie de zile"(Anne of thousand day-in engleza),,,Mandolina capitanului Corelli",,,Orasul Ingerilor"(City of Angels-este GENIAL),,, Apa pentru elefanti"(Water for elephants-in engleza),,, Fantoma de la opera",,, Shakespeare indragostit"(Shakspeare in love- in engleza) si ultimul pe care ti-l dau este,, Love story".
Sper ca te-am ajutat.Pa!
Apropo, si mie imi plac enorm filmele de dragoste.

| Emena a răspuns:

Safe heaven, tres metros sobre el cielo

| faramatania a răspuns:

Now Is Good
Sweet November
Never Let Me Go
Dear John
The Last Song
Keith
One Day
If Only

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Keith
Dear John
Pearl Harbour
Never let me go
One day
Sweet Noveber
P.S I love you
Schindler's List-nu e romantic dar e trist rău.
Becoming Jane
Pride & Prejudice
Tengo ganas de ti si Tres metros sobre el cielo
Hachiko
The First time

| NameoftheCentury a răspuns:

The Shining.

| Dizzч a răspuns:

Waiting for forever,
LOL [ varianta din 2012 ],
The first time,
Tentatia seductiei [1999, chiar te emotioneaza ]
Kites
Remeber Me
Sweet Noveber puppy dog eyes