| Ronald0 a întrebat:

Hello, ma ajutati si pe mine cu un film bun pe care sa-l vad acum? Indiferent de gen.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Zerathull a răspuns:

Hachiko: A Dog's Story (2009), Dead Poets Society (1989), Cidade de Deus (2002), The World's Fastest Indian (2006), The Ledge (2011), The Bucket List (2007), Le renard et l'enfant (2007), Bridge to Terabithia (2007), Malèna (2000), The Dreamers (2003), Bitter Moon (1992), Magnolia (1999), Gia (1998), Good Will Hunting (1997), Powder (1995), Chocolat (2000), The Green Mile (1999), The Shawshank Redemption (1994), Django Unchained (2012), Schindler's List (1993), Amour (2012), The Boy in the Striped Pyjamas (2008), August Rush (2007), Fight Club (1999), Drive (2011), Léon: The Professional (1994), Gandhi (1982), Ondskan (2003), The Reader (2008), Cinderella Man (2005), Forrest Gump (1994), Agora (2009), The Best Exotic Marigold Hotel (2011), Out of Africa (1985), In The Mood For Love (2000), My Girl (1991), Cadillac Records (2008), Pay it forward (2000), War Horse (2011), Open Road (2013), The Hurricane (1999), Melancholia (2011), Vă place Brahms? - Goodbye Again (1961), Somewhere in Time (1980), All The Invisible Children (2005), The Great Dictator (1940), Dancer In The Dark (2000), Dogville (2003), Diary of a Nymphomaniac (2008), Blue Velvet (1986)...

| Ronald0 explică (pentru Zerathull):

O Doamne, inchid ochii si pun degetul big grin... hai sa vdm ce iese. Multumesc

| NOname a răspuns (pentru Ronald0):

Aşa, aşa...sau poţi să le iei la rând şi-ţi ajung până la Crăciunul următor. : ))

Când le termini, prezintă-te la raport şi-ţi mai dau. tongue

| Ronald0 explică (pentru NOname):

Dead Poets Society (1989), The World's Fastest Indian (2006), The Ledge (2011), Le renard et l'enfant (2007), Bridge to Terabithia (2007), Malèna (2000), The Dreamers (2003), Bitter Moon (1992), Magnolia (1999), Gia (1998), The Best Exotic Marigold Hotel (2011), Out of Africa (1985), In The Mood For Love (2000), My Girl (1991), Cadillac Records (2008).
Astea nu le-am vazut, dar ...Sa nu-ti faci iluzii, in cateva zile tip dupa tine pe aici laughing

| NOname a răspuns (pentru Ronald0):

Da' ce sârguincios eşti! : ))
Să-mi povesteşti după care ţi-au plăcut cel mai mult. Oricum, toate sunt bune. : )

Vizionare plăcută...şi să nu-ţi ia foc creierii, de la supraîncălzire! : ))

| Ronald0 explică (pentru NOname):

laughing E si asta o calitate...
Daca imi ard creierii doar de la atat (ma refer la filme) at clar e de rau.
O sa te anunt cand le termin, sper sa fii pe gustul meu!
Multumesc.

| Ronald0 explică (pentru NOname):

Am vazut pana acum: Dead Poets Society (1989), The World's Fastest Indian (2006), The Ledge (2011), Le renard et l'enfant (2007). sunt cu adevarat FILME, ciudat cum nu am auzit de ele pana acum.
Mi-am amintit un film (o lectie de viata): Men of honor (2000), daca nu l-ai vazut... merita.

| NOname a răspuns (pentru Ronald0):

Mă bucur că ţi-au plăcut şi mersi pentru recomandare, chiar eram în pana de idei. : )

| NOname a răspuns (pentru Ronald0):

Mi-a făcut plăcere să revăd Men of Honor. Un film motivant, cu o poveste care arată cum cei, care nu se încadrează în tiparele societăţii, împiedicaţi de prejudecăţi, trebuie să muncească de zeci de ori mai mult, pentru a obţine aceeaşi recunoaştere.

| Ronald0 explică (pentru NOname):

Dureros e ca azi prejudecatile sunt inlocuite cu "nepotisme" sau chiar neputinta sistemului. Oricum daca stai stramb si judeci drept realizezi ca prejudecatile nu au disparut oricat ti-ai dori sa se intample... ne ramane doar munca si optimismul (cu zambetul pe buze ca altfel nu se poate).
P.S. ma bucur ca am ajutat.

17 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The Hunger Games: Catching Fire
The Hobbit: The Desolation Of Smaug

| Jokerashul a răspuns:

Django Unchained, absolut superb.

| Zerathull a răspuns:

Pacific Rim, un film de actiune.

| dudy2204 a răspuns:

Uite aici ceva:
Blow
Limitless
Scarface

| BlackStorm a răspuns:

Uita-te la Mirrors 1 si 2, este un film de groaza despre niste oglinzi malefice care iti dubleaza personalitatea in oglinda si ori ce fac cele din oglinda ti se intampla si tiehappyfilmul dureaza peste o ora si cevahappyFunda?

| Maruselu000000 a răspuns:

Buna,stii limba rusa?"Три метра над уровнем неба: Я тебя хочу "
Nu stiu daca te-am ajutat, dar e un film genial! Pupici:*

| Ronald0 explică (pentru Maruselu000000):

N-am nici cea mai mica idee despre rusa. Exista limba asta? :p