| Anonim00001 a întrebat:

Hey guys big grin *tvd fans* Care poate sa imi explice si mie cum sta treaba cu blestemul vrajitoarelor si a calatorilor din the vampire diaries? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| EuSiCuTineInPuff a răspuns:

Calatorii isi iau puterile din pamant si din cauza asta au puteri nelimitate, atata timp cat calatoresc. Vrajitoarele au un nr(nu este chiar un nr, este impropriu zis)limitat de puteri si atunci cand exagereaza sunt avertizate prin sange...atunci cand le curge sange din nas.Blestemul a fost pus astfel incat vrajitoarele pot avea o casa si un loc stabil, dar nu au atat de multe puteri, iar calatorii au puteri doar cand sunt in natura(isi iau puterile din pamant si natura), dar dezavantajul este ca ei nu pot avea o casa si nu se pot stabili undeva anume.