| anonim_4396 a întrebat:

Anime-ul Corpse Party are doar doua sezoane OVA?
Am vazut ca primul are doar 4 episoade si al doilea doar 1 episod.
Imi puteti spune daca are mai multe sezoane?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| damnedwolf a răspuns:

Corpse Party: Missing Footage este primul cel cu un singur ep
Corpse Party: Tortured Souls este al doilea cel cu 4 ep
deci nu mai exista nici un sez eventual exista cateva jocuri dupa care au fost adaptate ova sau pur si simplu poti sa citesti manga

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

La sfarsitul episodului 4 se arata clar ca acela este sfarsitul.

Actiunea din ova are loc inaintea celei din anime. Daca iti plac anime-urile de genul atunci trebuie sa te uiti cat de curand si la Another. (Il ador)

| Mayhem666 a răspuns (pentru RainmakerX):

M-am uitat acum la trailer si mi se pare interesant, o sa ma uit la el destul de curand, deocamdata ma uit la Re:Zero, si la alte cateva animeuri.

| RainmakerX a răspuns (pentru Mayhem666):

Este interesant happy Ok.

| Mayhem666 a răspuns (pentru RainmakerX):

M-am uitat deocamdata la primele 5 episoade din Another, si vreau sa spun ca ai mare dreptate, e super, il ador happy Imi place mult de tot.

| RainmakerX a răspuns (pentru Mayhem666):

Ma bucur sa aud asta happy Partea buna abia acum urmeazawinking

| 0ffliner a răspuns:

Cred ca da, poti sa te indeletnicesti mai mult pe site-ul ( aici gasesti informatii in legatura cu animeuri/filme/benzi desenate japoneze)

https://myanimelist.net/......_no_Jukyou

| Mayhem666 a răspuns (pentru 0ffliner):

Pai pe acest site m-am uitat si am vazut episoadele si de aceea am intrebat, ca nu am gasit altceva in afara de cele doua OVA.