| Nobody35 a întrebat:

Îmi puteți recomanda un film? De preferabil să fie comedie.

Răspuns Câştigător
| soull39 a răspuns:

21 & Over
The Hangover Part.III
A Haunted House
Grown Ups 2
Movie 43
The Dictator
Ted
The Campaign
The Three Stooges
Sex Drive
Superbad
Bad Teacher
Death At A Funeral (2007)
A Few Best Men
Due Date
Mr.Deeds
Get Him To The Greek
How High
Rush Hour

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Amélie (2001), Chocolat (2000), Forrest Gump (1994), The Best Exotic Marigold Hotel (2011), The Bucket List (2007), RocknRolla (2008), Silver Linings Playbook (2012), In Bruges (2008), How to Steal a Million (1966), It's a Mad Mad Mad Mad World (1963), The Invention of Lying (2009), Asta e (2001), Lo scopone scientifico (1972), The Great Dictator (1940), Identity Thief (2013), Idiocracy (2006)...

| benny a răspuns:

Pisica alba, pisica neagra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

THE FAMILY 2013

Inspirat din romanul "Badfellas" al autorului Tonino Benacquista, thriller-ul cu accente de comedie neagră "Malavita" relatează povestea lui Giovanni Manzoni, un gangster pensionat, care perfectează o înţelegere cu FBI-ul şi se refugiază împreună cu soţia într-un sat din Franţa, ascunzându-şi adevărata identitate sub numele de Fred Blake. Actori : Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Dianna Agron
Gen : Crima / Comedie / Actiune

Frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

THE FAMILY 2013...

Inspirat din romanul "Badfellas" al autorului Tonino Benacquista, thriller-ul cu accente de comedie neagră "Malavita" relatează povestea lui Giovanni Manzoni, un gangster pensionat, care perfectează o înţelegere cu FBI-ul şi se refugiază împreună cu soţia într-un sat din Franţa, ascunzându-şi adevărata identitate sub numele de Fred Blake. Actori : Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Dianna Agron
Gen : Crima / Comedie / Actiune

Frumos.

ESCAPE PLAN 2013

Ray Breslin e un inginer care este condamnat pe nedrept pentru crimă. Breslin a proiectat o mulţime de închisori de înaltă tehnologie și a fost un inginer de top. După condamnare, el fost trimis să-şi ispăşească pedeapsa într-o închisoare de maximă securitate al cărui design l-a creat. Actori : Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jim Caviezel

Cu siguranta acest film o sa ia OSCAR a in primavara urmatoare un film exceptional din toate punctele de vedere merita vazut.

| Captoresque a răspuns:

Uite aici cele mai bune comedii din ultimii 20 de ani: http://www.cinemagia.ro/......-ani-5003/

Sper să te fi ajutat.

| Captoresque a răspuns:

Uite aici cele mai bune comedii din ultimii 20 de ani: http://www.cinemagia.ro/......-ani-5003/

Sper să te fi ajutat.

| SLS a răspuns:

Doua pupeze albe.

| IrinaSinzianu a răspuns:

American Pie.

| iris2003 a răspuns:

Singur acasa oricare nr

| soull39 a răspuns:

American pie, singur acasa, she's the Man, the break up.