| Myuu a întrebat:

Imi puteti da o lista cu cele mai frumoase anime care s-au terminat si pe ce siteuri le pot vedea?

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Naruto

| Bezea a răspuns:

Cam greu Anzoria(cred ca asa se traduce) "cele mai frumoase animeuri" e cam vag. Depinde ce genuri iti plac tie. Uite cateva care mie personal mi-au placut:
Code Geass, Death Note, Ouran High School Host Club, Ghost in the Shell, Phantom: Requiem for the Phantom, Spice and Wolf, Baccano, Clannad, Legend of the Galactic Heroes, Great Teacher Onizuka, Skip Beat, Black Lagoon. Sper sa iti placa.

| dedekool a răspuns:

Mie mi-a placut mult: Nana:este o poveste foarte frumoasa
jigoku shoujo
paradise kiss
kaleido star
shugo chara
vampire knight
full metal panic
gravitation
si cam astea mi-a placut mie, dar in mod special Nana:* Bafta:*!

| Dildau a răspuns:

Puella Magi Madoka Magica, Bokura ga ita, Jigoku Shoujo, Skip Beat, Angel Beats, Baka to test to shoukanjoo, My sister can't be this cute, Yosuga No sora, Vampire Knight, B gata H key Black Rock Shooter Bokusatsu Tenshi Dokuro Chan Death Note Code geass Durarara Nana etc. Pot sa le vezi pe toate pe Animefreak.tv.

| malina97 a răspuns:

Uta no prince-sama(E un anime superb cu baieti frumosi si povesti de dragoste)
Kaichou wa maid-sama(iubire, viata de liceu)
Vampire Knight(cred ca il stii)
Ouran school host club(este serie in desfasurare momentan)
NANA
ROMEOXJULIET
Kioshiro to towa no sora(anime cu ingeri, dragoste si baieti draguti)
07 ghost
Hakuouki si Hakuouki Hekketsuroku(are si actiune dar si o poveste de dragoste in mai ales in sezonul 2)
Inuyasha ( cred ca-l stii)
Lovely Complex(poveste de dragoste intre o fata inalta si un baiat mic de statura)
Uraboku(vampirii si baieti draguti)
Trinity blood(vampiri si baieti cu par lung)
Tonagura(comedie)
Inukami(am ras cu lacrimi la acest anime)
Sora no otoshimono si sora no otoshimono forte(um pic pervers anime-ul dar si ff amuzant)
Blood C(vampiri demoni)
Shiki(horror, actiune)
Special A(din pacate din aceasta serie sunt doar 4 traduce in romana)
Hell Girl(demoni,iad )
School days (viata de liceu,dragoste si sex laughing
High School Of The Dead(zombie,sange,actiune,horror)
Hellsing(vampiri,actiune)
Claymore(vampiri, actiune demoni)
Code Geass(actiune, baieti draguti)
La corda d'oro(nu este subtitrat in romana din pacate)
Toate aceste anime-uri in afara de la corda d'oro le gasesti pe anime-ro-sub.net sau pe anime kage.Nu stiu daca chiar toate de mai sus sunt serii complete dar sper ca te-am ajutat!:*

| Min_2759 a răspuns:

Vampire Knight, Lovely Complex, Kurohitsuji, Kamichu!, D.Gray- Man, Romeo x Juliet, le poti vedea pe http://www.goodanime.net/

| bastars a răspuns:

Pot sa iti dau ditamai lista pe care le-am vazut: Bleach(are multe episoade), Bakuman, Inuyasha, Zetman, Naruto(are multe episoade), Shakugan no Shana, Full Metal Alchemist, Full Metal Panic, Dragon Ball, Soul Eater.De astea mi-am amintit dar mai sust si altele care nu sau terminat de tradus (sau de difuzat) : Naruto shippuden, Fairy Tail, Toriko, Hunter x Hunter. De astea mi-am adus aminte. Sper sa iti fiu de ajutor.

| GeaninaStefan a răspuns:

Uta no prince-sama(E un anime superb cu baieti frumosi si povesti de dragoste)
Kaichou wa maid-sama(iubire, viata de liceu)
Vampire Knight(cred ca il stii)
Ouran school host club(este serie in desfasurare momentan)
NANA
ROMEOXJULIET
Kioshiro to towa no sora(anime cu ingeri, dragoste si baieti draguti)
07 ghost
Hakuouki si Hakuouki Hekketsuroku(are si actiune dar si o poveste de dragoste in mai ales in sezonul 2)
Inuyasha ( cred ca-l stii)
Lovely Complex(poveste de dragoste intre o fata inalta si un baiat mic de statura)
Uraboku(vampirii si baieti draguti)
Trinity blood(vampiri si baieti cu par lung)
Tonagura(comedie)
Inukami(am ras cu lacrimi la acest anime)
Sora no otoshimono si sora no otoshimono forte(um pic pervers anime-ul dar si ff amuzant)
Blood C(vampiri demoni)
Shiki(horror, actiune)
Special A(din pacate din aceasta serie sunt doar 4 traduce in romana)
Hell Girl(demoni,iad )
School days (viata de liceu,dragoste si sex
High School Of The Dead(zombie,sange,actiune,horror)
Hellsing(vampiri,actiune)
Claymore(vampiri, actiune demoni)
Code Geass(actiune, baieti draguti)
La corda d'oro(nu este subtitrat in romana din pacate)
Puella Magi Madoka Magica, Bokura ga ita, Jigoku Shoujo, Skip Beat, Angel Beats, Baka to test to shoukanjoo, My sister can't be this cute, Yosuga No sora, Vampire Knight, B gata H key Black Rock Shooter Bokusatsu Tenshi Dokuro Chan Death Note Code geass Durarara Nana
jigoku shoujo
paradise kiss
kaleido star
shugo chara
vampire knight
full metal panic
gravitation
naruto
naruto,vampire knight,uta no prince sama mi-au placut cel mai mult din lume.
ps desen fairy taili,sworls art urmatoarele sunt horror shiki,another,kuroshituji, blood c
si mai am cateva sora no otoshimono, they are my noble masters, code geass, shugo chara are 101 ep dar doar 14 sunt traduse si naruto shimpuden cand au toti 16 ani
infinite stratos si mai stiu dar nu imi vin acum in minte
sper sa iti placa mie mi-au placut

| SbMbNcSmlPcrD a răspuns:

Nu cred ca noi ar trebui s-a stim findca nu ai specificat ce fel de gen.Eu ti-as recomanda SAO(Sword art online), Zero no Tsukaima( In special f) si sankarea ar fi un anime bun.
Sakurasou ar mai fi.A da si Btooom.Oda Nobuna no Yabou.Arcana Famiglia.Sunt multe animeuri frumoase in genul lor.Eu cred ca am vazut peste 70 de animeuri dar nu prea am chef s-a ti le zic.