| DanielaDanDaniela a întrebat:

In filmul Oculus? Cine era responsabil\a pentru ce s-a intamplat... oglinda? Nu am inteles partea cand a fost ucisa fata? Care ma lamureste cum a fost mai exact

1 răspuns:
| Pricked a răspuns:

Mhmm, oglinda era lăcaşul unui spirit care provoca halucinaţii, situaţii ireale, dar posibile.
La sfârşitul filmului, tipa a fost ademenită în faţa obiectului incriminator prin apariţia mamei sale, iar fra-su, care era (la fel) în transă şi nu realiza că ea îmbrăţişa efectiv oglinda, a apăsat butonul ăla...sau maneta, nu-mi amintesc exact. De-aici cred că ştii ce se întâmplă.