| Amalia_Elena_1971 a întrebat:

Intrebare pentru otaku. Ce anime romantice/de dragoste stiti?

1 răspuns:
| MeForeverAlone a răspuns:

Deci eu stiu catev si o sa ti le recomand, dar cred ca stii ca toate animeurile au o mica parte erotica in ele, fie la inceput, fie la sfârșitul sezonului fie pe parcurs.
1.DN Angel.
Mi-a plăcut la nebunie! Crede-mă, e absolul superb anime-ul! Nu e cu sânge, cu morți, etc etc. E cu un băiat care la 13 sau nu mai știu cât primește o putere supranaturală moștenită din familie și când lumea are nevoie de el se transformă într-un înger al nopții. Un fel de zoro. Uită-te, e senzațional!
2.Sukkite Ii Na Yo
Nu l-am văzut eu, l-a văzut sora mea, dar mi-a spus că e plin de săruturi și faze romantice, așa că ți-l recomand și pe ăsta. Eu nu m-am uitat pentru că nu am avut timp.
3.Fruits Basket.
Ăsta e așa și așa. Sunt băieți cu puteri magice care se transformă în diferite animale dacă sunt îmbrățișați, și vine o fată la ei acasă care le descoperă secretul. E destul de interesant, dar nu-mi amintesc dacă fata rămâne cu vreunul.
4. Sword Art-Online.
Pur și simplu am iubit anime-ul ăsta. E bestial. E tot ceva gen,, lume virtuală" în care un băiat de 16 ani și o fată de 17 se întâlnesc și se îndrăgostesc. E suberb, pe bune. Dar dacă nu-ți place să te uiți la lupte, monștri sau mai știu eu ce lasă-l, pentru că e vorba de un joc virtual cum ți-am spus și jucătorii omoară monștrii.
P.S: la sfârșit este o fază cam urâtă, fata este aproape violată de cineva așa că ai grijă dacă vrei să nu vezi așa ceva.
5. kaichou wa maid sama
Serialul ăsta e bestial, crede-mă. Din nou fără bătăi, lupte, sânge, omoruri, doar doi copii de liceu, un băiat super-frumos venit din Anglia care e îndrăgostit de o fată,, groaza școlii", adică una care îi bate tot timpul pe băieți pentru că nu le lasă în pace pe fete și pentru că nu fac ce trebuie.
E foarte fain serialul, l-am văzut și dintre toate pe ăsta ți-l recomand.
Baftă!