| Daniellllll1 a întrebat:

Niste filme din care poti sa inveti lucruri folositoare in viata?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E cam subiectiva intrebarea... Eu poate am invatat ceva din film dar tie nu-ti transmite acelasi mesaj. In fine, uite cateva filme care pe mine m-au impresionat:
The green mile
The theory of everything
Forrest Gump
The basketball diaries
The pianist
V for Vendetta
Apocalypto
The boy in stripped pyjamas
MEmento
The danish girl
Never let me go
Marvin`s room.

| SHINeeTaemin a răspuns:

Liar Game este foarte interesant[este vorba despre o fata care este invitata sa participe la un reality-show ''Liar game'', un joc de supravietuire psihologica, in care participantii se inseala reciproc si cel care reuseste sa ajunga in finala castiga premiul in bani de 10 milioane de dolari.]
https://www.youtube.com/watch?v=6PiAfNmAdgw

God's Gift 14 Days[este vorba despre o mama careia i se rapeste copilul si primeste de la Dumnezeu 14 zile inapoi de la rapirea copilului ei ...In astea 14 zile ea incearca cu orice pret sa-si salveze fetita si sa-i schimbe destinul].e foarte frumos
https://www.youtube.com/watch?v=HbHAwmY2IdQ
https://www.youtube.com/watch?v=lhJQtrRNYJY
City hunter https://www.youtube.com/watch?v=SkEM0tupilI

| Daniellllll1 explică (pentru SHINeeTaemin):

God's Gift 14, e cumva un serial?

| SHINeeTaemin a răspuns (pentru Daniellllll1):

Da, de fapt, toate sunt seriale, dar au intre 16-20 de episoade big grin

| Sn4k3 a răspuns:

The Social Network
Runner Runner
When The Game Stands Tall
Forever Strong
Never Back Down
Limitless. Vizionare placuta!

| AKARA0 a răspuns:

Mai bine te uiti la documentare pe discovery ori pe national geographic

Inveti si tu ceva folositor de acolo

| Daniellllll1 explică (pentru AKARA0):

Ha! HA! HA! Glume d-astea facea bunica...acuma 5 ani. Ce-s cu glumele astea "old school"?

| AKARA0 a răspuns (pentru Daniellllll1):

Cred ca tu nu stii nici sa-ti faci pana la bicicleta
Gandeste-te ca tu o sa ai o familie de intretinut si o sa ai responsabilitati.
De exemplu tu iti iei un aragaz, ok.
Stai la tara, trebuie schimbate duzele pentru gaz de butelie, tu ce faci daca nu stii.
E alegerea ta, eu ti-am dat un sfat.

| DanielaFD a răspuns:

The fault in our stars
If i stay
In time
The maze runner
Horns
Big Hero 6
Ascensiunea lui Jupiter
Paper towns
3 metrii deasupra cerului
Dear John
Love me if you dare
Fun size

Filmele astea sunt preferatele mele, sper sa-ti placa. Vizionare placuta! :3

| YouDieAsYouLived a răspuns:

Fight club
Requiem for a Dream
American history x
A bronx tale
The Matrix
V for Vendetta
Stand by me
12 angry man