| rRamses a întrebat:

O intrebare pentru fanii serialului Dragon Ball Z. Nu am vazut asa multe episoade dar stiu cat de cat despre ce e vorba dar am cateva nelamuriri.
Deci nu inteleg faza cu Goku copil si adult, ba uneori e copil ba adult in unele episoade e mort si in altele din fata nu mai e mort, cu Trunk copil la fel, am vazut ca e si trunk adult dar acum alta nelamurire Gogan e singurul fiu al lui Goku sau mai are vreunu? Ca am vazut ca e unu exact ca el cand e copil.
Daca poate sa imi explice cineva mai bine, ca e foarte derutant.

Răspuns Câştigător
| R3dEyE a răspuns:

Pai... in Dragon Ball Z sunt aratate cateva secvente din Dragon Ball, cand Goku era mic. Sau, poate il confunzi pe Goku cu Gohan, si de asta apare ba mare, ba mic. In ceea ce priveste moarte lui Goku, acesta moare, dar este readus la viata cu "Dragon Balls".
Goku are doi copii, Gohan si Goten.

In ceea ce-l priveste pe Trunks(preferatul meu), acesta apare mai intai ca adult/adolescent. El vine dintr-un viitor apocaliptic, unde niste cyborgi facuti de un doctor din Dragon Ball (i-am uitat numele) ii inving pe toti luptatori, iar el este singurul care supravetuieste, iar mama sa, Bulma, construieste o masina a timpului. Trunks vine sa-i avertizeze pe cei din prezentul prezentat de anime. El fiind fiul Bulmei si al lui Vegeta, apare si drept copil, acesta nascandu-se in perioada de pregatire de dinaintea luptei cu acei cyborgi. Sper ca te-am ajutat.

| rRamses explică (pentru R3dEyE):

Dar tot nu m-ai lamurit cu goku copil si adult pentru ca in multe episoade e adult si apoi la sfarsit e copil, de ce se tot face copil?

| R3dEyE a răspuns (pentru rRamses):

Spune-mi un episod in care se intampla asta. Nu de alta, dar, nu imi aduc aminte de chestia asta, iar daca revizionez un episod, o sa-ti pot da un raspuns mai concret.

| rRamses explică (pentru R3dEyE):

De exemplu cand s-a luptat cu Shenron ca ssj4 sau uite aici
https://www.youtube.com/watch?v=m3WAXXlrU9U

| R3dEyE a răspuns (pentru rRamses):

In Dragon Ball GT, Goku este transformat in copil de Shenron, iar atunci cand se transforma in Super Saiyan el devine adult, din acest motiv el este ba copil, ba adult. (parca dupa ce revenea in forma normala, el era tot copil)

Mersi pentru videoclip, mi-am adus aminte de cateva momente extrem de frumoase din viata mea. Acest video reprezinta sfarsitul seriei Dragin Ball GT, unde este prezentata lumea dupa moartea lui Goku, Vegeta, Trunks etc. Iar cei prezentati sunt stranepotii lor, de aceea asemanarea izbitoare.
Sper ca te-am lamurit.

| rRamses explică (pentru R3dEyE):

Multumesc, vad ca un esti fan mare Dragon Ball.

| R3dEyE a răspuns (pentru rRamses):

Ba da sunt. Doar ca nu am mai avut de mult tangenta cu lumea Dragon Ball ( m-am concentrat pe alte anime), si in plus, Dragon Ball GT nu m-a impresionat prea mult, astfel, nu prea am revenit asupra lui dupa ce l-am terminat.

| rRamses explică (pentru R3dEyE):

Scuze de fapt am vrut sa scriu vad ca (esti) un fan mare Dragon Ball