| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Pentru a parodia un film trebuie sa platesti ceva celor care au facut filmul original? pana la urma povestea e asemanatoare si imprumuti personajele si...

3 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Si legea nu permite asta, adica sa copiez si sa obtii venituri. De aia trebuie sa platesti drepturile de autor. Sper ca am putut sa te ajut.

| OnuOnulică a răspuns:

Si ce? laughing
Atata timp cat legea nu permite asta e normal ca tu sa platesti.

| Deliiiia a răspuns:

Teoretic a face o parodie fara acord e ilegal, insa practic, sunt putine sanse ca cineva sa faca reclamatie.