| DaReZon a întrebat:

Puteti sa-mi da-ti si mie un film cu aceea vreme a sclavilor? Ma refer la cei negri cand erau supusi de cei albi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

12 years a slave

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

12 Years A Slave (2013), Django Unchained (2012)...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Manderlay (2005), Culoarea purpurie (The Color Purple), 1985, Coliba unchiului Tom (Onkel Toms Hütte), 1965; Amistad (1997), Glory (1989),

Telenovele: Scalva Isaura (1976), Terra Nostra (1999-2000)

| faramatania a răspuns:

12 Years A Slave (2013),mai poți încerca și Lee Daniels' The Butler (2013) și chiar Django Unchained (2012)

| Mussette a răspuns:

Ms pentru fundita! happy

| ChrystianSandu a răspuns:

Un film ca acela este 12 ani de sclavie sau 12 years a slave. (care a castigat si Oscar-ul).