| 9kittygirl9 a întrebat:

Recomandati-mi un film horror (dar nu prea horror),genul de film care te tine in suspans, dar care nu te traumeaza pentru o luna.
Trebuie sa facem o proiectie de film pentru un public mai larg si ar putea fi si copii de 10-11 ani deci...

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Diabolique (1996), The Birds (1963), Santa sangre (1989), They Live (1988), Bedevilled (2010), From Dusk Till Dawn (2014)...

| onasis1961 a răspuns:

Filme horror pentru copii de 10-11 ani:
1 Corpse Bride-2005 regia-Tim Burton
2 Coraline -2009
3 Monster House -2007 regia Gil kenan

| Nucreeed a răspuns:

Picnic at hanging rock

| faramatania a răspuns:

The Babadook (2014)/vezi aici și trailer-ul, dacă ți se pare neconcordant, nu-l alegi.
https://www.youtube.com/watch?v=k5WQZzDRVtw
Foarte interesant ar fi și The Tall Man (2012) sau Mama (2013),dar tot așa, vezi trailer-ele (le cauți) și apoi te hotărăști.

| Sn4k3 a răspuns:

Wrong turn 1, 2, 3, 4, 5,6
The hills have eyes 1, 2
Yeti:curse of the snow devil
Vineri 13 - cel din 2009
Venin
The breed
Leprechaun : Origins
Haunt
Haunting of Whaley house
Paranormal activity 1, 2, 3, 4, 5
The conjurin
Sau cel mai bine A haunted house 1, 2 laughing.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Pentru clasele 4-5, Film horror inseamna ca nu au voie sa se uite doar daca au 12+, 15+, 21+ (depinde de film), Si pentru ei fiecare faza din film cu un cutit (ex:cand omoara pe cineva) ii v-a baga in sperietii, si nu vor mai putea dormi de frica.Succes.
Punele film cum ar fi:Titanic, Hobitul, Hary Poter.
Un film de groaza : Constantin.

| 9kittygirl9 explică (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Bine sa zicem ca am cam exagerat cu varsta. Daca e pe la orele 19 nu le permit oricum, dar in sens sa nu fie prea horror.

| Hyukiiiii a răspuns:

Eu am vazut multe.
Hibrid, nu e horror, doar ca ov ezi pe aia care e un fel de om de 2 metrii cheala cu aripi.
The exorcist, e o tipa nebuna.
Un apel pierdut, e mai mult actiune decat horror.
Jesabelle, spre deosebire de Anabelle care m-a facut sa nu mai dorm cateva zile, Jesabelle nu e foarte horror, acea fantoma e de fapt o negresa cu machiaul intins.
Traind printre demoni, are cateva scene care te sperie adica gen una tarnata de ramura de gat, ea cand isi vece copilul mort in apa cand de fapt el apare din spate si o intreaba ce s-a intamplat si cand se uita iar in apa nu mai e acolo...

| AndrewKJ a răspuns:

Incearca :1.SAW 1 2 3 4 5 () 2.Dead snow 1 & 2 () 3.Jessabelle. 4.Blestemul familiei Watson ( se numeste asa in romana si nu e horror e la mijloc? big grin