| DenisIonut01 a întrebat:

Salut,am pus un film pe stick [film+subtitrare] si stick-ul l-am pus la tv ca sa vad filmul, problema incepe ca nu stiu cum pot mari textul subtitrari din calculator caci la optiunile tv-ului nu am gasit aceasta optiune. stie careva cum pot mari textul subtitrari?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Subtitrarea se poate mari prin bsplayer la pc iar la tv exista o optiune si acolo

| DenisIonut01 explică (pentru RAY):

Imi poti spune cum anume se procedeaza la bsplayer? si daca o maresc cu acel program, imi va arata si la tv subtitrarea mare? sustin ca nu am optiune de marire a subtitrari. Am mai vazut film cu ceva timp in urma si avea subtitrarea mare fara a mai face eu ceva anume...

| Xaya a răspuns:

Daca filmul este intr-un fisier diferit fata de cel al subtitrarii, mai cauta in optiuni. Insa daca sunt integrate intr-un singur fisier, nu mai poti face nimic decat sa-ti iei ochelari:-P

| DenisIonut01 explică (pentru Xaya):

Filmul este mkv iar subtitrarea srt am schimbat-o in txt dar nici o diferenta. la optiuni am doar sa activez subtitrarea si sa aleg unicodul ceva gen dar nu am de marire