| Robert_Ilie_1996 a întrebat:

Am vazut de mult un film dar nu mai stiu cum se numeste si tot il caut dar nu-l gasesc. Era razboi sau ceva de genu,revolutie si era cu o negresa care era gravida si trebuia protejata, copilu' care urma sa se nasca era important da' nu mai stiu de ce....atat imi aduc aminte ma poate ajuta cineva? big grin

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că, ori cauți filmul Apocalypto (2006), unde soțul (un mayaș) își ascunde soția însărcinată, într-o fântână adâncă, atunci când sătucul le este invadat. Negresa va naște în fântână, până la întoarcerea lui.
http://www.cinemagia.ro/filme/apocalypto-15045/

Ori... The Cider House Rules (1999), unde are loc un incest, iar fetiță negresă este însărcinată cu tatăl ei, și obligată să tacă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apocalypt?

Răspuns utilizator avertizat
| IwantANoriginalNAME a răspuns:

Poate e Legion...

| Edward13 a răspuns:

A Mighty Heart? Angelina Jolie joaca in rolul principal insa nu prea se incadreaza in criiterile tale...incearca-l si spune-mi cum ti s-a parut si daca asta era ce cautai!