| ONXJoker a întrebat:

Am văzut de mult un film și nu mai știu cum se numea, sper sa ma lămuriți voi. Actiunea filmului era una asemănătoare ca cea din Inception.
Era vorba despre un om care a intrat și a rămas blocat (pentru a decurge mai bine o sa ii spunem Steve - nu asa îl chema în film) în mintea altei persoanei (George). Steve era blocat printre amintirile lui George și putea comunica cu George dacă Seve era într-o amintire pe care și-o aducea aminte în acel moment George. Deci, dacă Steve se ducea la amintirea de a 20 ani aniversare, iar George încerca sa își aducă aminte de a 20 aniversare îl vedea pe Steve acolo și putea comunica cu el.
G. a fost acuzat parca de uciderea soției, iar cumva (nu mai știu exact) el nu mai știe ce sa petrecut în noaptea aceea. Cu ajutorul unui aparat, S. intrat în memoriile lui G. și rămâne cumva blocat acolo.
Într-un final se dovedește ca nu este el criminalul, iar S. iese din mintea lui.
Daca ați văzut filmul și știți cum se numește, scrieți-mi și mie deoarece eu am uitat și aș vrea sa îl revăd. Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Extracted (2012)
http://www.cinemagia.ro/filme/extracted-568443/

| ONXJoker explică (pentru faramatania):

Am stat o dimineața întreaga sa caut filmul asta. Mersi mult, asta era!

| faramatania a răspuns (pentru ONXJoker):

Cu plăcere, mulțumesc și eu.