| anonim_4396 a întrebat:

Salut,astazi am filmat de pe mobil un filmulet si nu sunt multumit de calitatea video,un prieten mi-a spus ca pot sa modific asta si de pe calculator, a zis ceva de un convert video quiality.Videoclipul are putin lag si as vrea sa scap de asta,ma poate ajuta cinvea? Dau funda, cat mai repede va rog.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Lag-urile apar din cauza procesarii lente, de obicei la redarea filmelor.]Verifica daca sunt si pe calculator, in acelasi loc. Daca lag-ul apare in alta zona, atunci filmul e bun, dispozitivul de redare face lag-ul.
Daca lag-urile apar in acelasi loc cu orice player, atunci inregistrarea este corupta. In acest caz trebuie sa refaci inregistrarea, inchizi toate aplicatiile, faci rezolutie mai mica, bateria bine incarcata etc, pana cand procesarea telefonului nu mai este sacadat (cu lag-uri).

1 răspuns:
| Covasa_Adryan_1996 a răspuns:

Baga-l pe calculator/laptop si stergi imaginile in plus din clip