| alexxxxxxxxxx a întrebat:

Azi am descarcat aplicatia voyo si am dat pe inregistrare si mi-am bagat adresa de email.Nu am primit nici o notificare, dar am intrat pe site-ul lor si am vazut ca am abonament.Imi zice ca e valabil pana pe 11 martie.In aplicatie m-am conectat cu contul meu orange.Cum fac sa il dezactivez? Eu am platit doar luna asta, sau o sa am abonament lunar? Va rog mult sa ma ajutati! sad

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie destul de clar pe site

Renuntarea la abonament. Reactivare

In cazul platii abonamentului cu cardul, renuntarea la abonament se poate face oricand, dand click pe butonul „STOP ABONAMENT" din cadrul paginii de cont.
In cazul platii prin SMS, oprirea recurentei abonamentului se realizeaza urmarind instructiunile primite prin SMS odata cu abonarea. Daca te-ai abonat prin sms, poti oricand sa renunti la cele 7 zile gratuite sau la abonament urmand instructiunile primite prin SMS in momentul abonarii. Tarif mesaje: 0, 05 Euro plus TVA, pentru fiecare SMS trimis.
Renuntarea va produce efecte la sfarsitul perioadei achitate.
In cazul in care abonamentul a fost inchis ca urmare a constatarii lipsei necesarului de bani la taxarea recurenta, utilizatorul poate solicita oricand reluarea abonamentului si continuarea taxarii. Confirmarea acordului Utilizatorului se poate face prin orice mijloace de comunicare disponibile Utilizatorului (telefon, fax, e-mail, etc).

| alexxxxxxxxxx explică (pentru suntserios):

Si eu prin ce metoda m-am abonat? nu am primit nici sms pe telefon

| suntserios a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Pai asta nu avem noi de unde sa stim cum te-ai abonat sau daca chiar te-ai abonat

| alexxxxxxxxxx explică (pentru suntserios):

Numai sa pun niste capturi de ecran, dar nu stiu unde

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Vreau sa verific si eu aceasta situatie. Poti reveni cu numarul tau de telefon in mesaj privat?
O zi buna,
Orange Helper