| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa pot vedea filmele de pe HBO GO (de pe telefon) trebuie sa fie deblocat din lista de canale de pe TV? Am incercat sa-mi fac cont de pe telefon si pe PC si imi da eroare. Multumesc.

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Filmele HBO se vad la televizor din auza unui decodor care se baga in televizor.
Din pacate, inca nu s-au inventat decodoare pentru telefoane. \
Apoi, este bine sa te uiti la televizor, nu sa consumi data de pe telefon, pentru ca un film consuma enorm si factura telefonica o sa o usture buzunarul pe mamii.
Nu inteleg, de ce ai vrea s ate uiti pe telefon, cand ai un ditamai ecranul sa vezi filmul?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai probleme cu somnul de raspunzi mai mereu la ore de genul? laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Verifica pe site-ul HBO!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti din Rusia?

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu, sunt in occident...si acum este ziua aici

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ciudat

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ce este ciudat?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar suparata mai esti. Parca ti-am dat in cap. Am zis eu bine ca numai oameni sensibili sunt pe aici.

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu sunt suparata deloc, sunt chiar bine dispusa.
Este o zi frumoasa la mine, calda chiar, tinand cont ca-i ultima luna de toamna, stau in curte, sorb din cafea si scriu pe laptop, ma bucur de pasari, soare, flori, imi incep ziua raspunzand emailurilor de servici, de la prieteni, combinand lucrul cu destinderea, raspunzand pe TPU, pentru asta, am tot timpul din lume!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

Desigur. Cine oare e vreodata pe aici suparat, prost, urat, sarac si altele. Toti suntem numai oameni de elita pe aici. Cel putin stiu ceva sigur. Nu esti o persoana prea buna, altfel mi-ai da si mie o ceasca de cafea nu doar mi-ai face pofta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cu draga inima dau cafeaua, doar ca trebuie sa ajungi pana la Sydney, in Australia...si nu glumesc de data asta!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

Australia? Aoleu. Stiu ca sunt foarte stricti cei de acolo. Nu cred ca ti-a fost usor a °dobandi° cetatenie. Ori am auzit eu prost.

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Vladut, cauta informatia despre HBO, pe site-ul lui HBO, merita incercat.

| Vladut911 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa daca nu stiai pt.telefoane sunt aplicatii.asa esti si aplicatia HBO Go care iti cere un cod de pa facura tv cand vrei sa faci cont si de asta intrebat ca poate are vreo legatura.si nu cred ca te intereseaza buzunarul lu mamii.tu asa faci? ei ditamai ecranul dupa tine cand vrei sa te uiti la ceva cand esti plecat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vladut911):

Daca tot intrebi, am sa-ti raspund. Am trecut de foarte mult, de varsta cand ma tineau ai mei pe bancheta din spate si citeam sau ma jucam, acum procedez diferit:
1. cand sunt plecata, de obicei sofez, deci, ma uit la traficul de pe sosea.
2. cand calatoresc - ma uit pe ecranul TV-ui de pe scunul meu din avion (lucky me, avioanele international trans-oceanice au televizor pe fiecare scaun).
3. cand sunt acasa ma uit la filme pe TV, ca imi place sa am panorama, si sa stau tolanita intr-un fotoliu, privind ca la cinema.

Singurul motiv pentru care ai vrea HBO pe telefon, probabil este ca sa te ascunzi de mami si tatii sa vezi filme, noaptea, in pat cu telefonul, cand ei dorm. Altfel, de ce ai avea atat nevoie sa-ti pui HBO pe telefon?!

Il mai prindeam pe fii-miu jucandu-se asa, dar nah, a trecut si el de varsta copilariei demult, acum este barbat in toata firea.

| Vladut911 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu ai un mod de viata eu am altul, tu ai unele conditii si pe care eu nu le am sau invers.nu cred ca trebuie sa ma ascund de ai mei ca sa vad un film.si daca vrei sa stii am 21 de ani, deci nu mai sunt copil.

| Vladut911 a răspuns:

1.ii numele meu, ii pus de parintii mei, sunt mandru de numele asta, pe unde merg ma prezint cu numele asta.nu vad ce treaba ai tu cu asta.am pus o intrebare, vrei sa ma ajuti bine, nu vrei tot bine.si daca nu intelegi o intrebare nu raspunde cu povesti din viata ta ca poate pe uni nu-i intereseaza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vladut911):

Nu am nimic nu numele tau, totusi, ma gandesc cu mila la un barbat in toata firea care sa fie strigat "nea Vladut" sau "mos Vladut">
Oare parintii tai nu s-au gandit ca vei devenii intr-o zi si adult, iar numele de copilas nu se mai potriveste adultilor?
Dar, ma rog, a fost decizia parintilor, nu a ta!
Eu imi aduc aminte de fii-miu ca m-a rugat sa nu-l mai dezmierd inca de prin scoala generala, se considera jignit sa i se spuna Alexutu' si sa-i spun Alex, sau Alexandru, ca sa fie si el luat in serios.

| Vladut911 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si ce treaba are asta cu intrebarea mea?