| FANDecE a întrebat:

Salut, doresc sa vizionez niste filme cu descoperiri stiintifice.

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

The Imitation Game (2014), The Theory of Everything (2014)...

| FANDecE explică (pentru NOname):

Le-am vizionat, am chef sa ma uit si la niste filme cu lumi paralele, ai vreo idee?

| NOname a răspuns (pentru FANDecE):

Cu lumi paralele? :))

http://www.tpu.ro/......IEvklgjC-U

| FANDecE explică (pentru NOname):

Da,ceva gen Coherence.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Iti recoand Interstellar si Predestination. Daca iti plac astea doua poti viziona si OXV THE MANUAL. Nu sunt certitudini faptele prezentate acolo insa it vei da seama ca, in viitor, totul va fi posibil. Mi-ar face placere daca te-ai uita si ai reflecta ca mai apoi sa discutam. Sunt filme foarte interesante.

| FANDecE explică (pentru FeliciaCorinaA):

Le-am vazut, mi-au placut foarte mult si in continuare caut filme de acest gen dar nu prea gasesc. Tocmai ce m-am uitat la Coherence e super filmul, lumi paralele, bla bla bla, recomand cu cladura.

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru FANDecE):

Deci esti pro. Eu oricum ma bucur ca iti place acest gen.

| FANDecE explică (pentru FeliciaCorinaA):

Desigur, ma trec uneori fiorii cand ma uit la o noua teorie despre existenta noastra, daca stii ce zic laughing. Alte filme de acest gen mai sti?

| FeliciaCorinaA a răspuns:

The Fountain, Fahrenheit 451, Gojira, Brazil. Oricum astea sunt filme vechi. Brazil m-a impresionat profund si inca acum ma gandesc la ideile prezentate in film. Sunt productii cu un impact puternic... Sper sa le gasesti si sa le vizionezi cu placere.

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Uita-te pe Nat Geo. Am descoperit mamutul, Titanic pe uscat, Megastructuri, Mare Mai Mare Maxim, Megastructuri Naziste.