| cosminnnellu a întrebat:

Salut dragi colegi va rog sa imi spuneti si mie desene animate precum naruto sau bleach,precizez ca nu ma intereseaza foarte mult multiplele puteri pe care le dezvolta eroii, ma intereseaza mai mult povestea(precum naruto) si va rog sa nu imi recomandati prostia aia de one piece sau cum se scrie va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Woobitz a răspuns:

Incearca highschool of dead
Are o poveste foarte interesanta iar fiecare episod te tine in suspans (are 12 episoade) dar season 2 apare anul acesta deci iti recomand acest anime

CE-al dea-l doilea anime este
Mirai Nikki
Este vorba despre un baiat care isi imagineaza niste prieteni imaginari dar in realitate acesti prieteni sunt reali
(fiecare primeste un fel de jurnal al viitorului
Ti-l recomand si pe acesta

Al treilea
Sword art online (SAO)
Are 24 de episoade
Este vorba despre un joc in care...
Nu zic mai multe te las pe tine sa descoperi (din toate cele 3 animeuri pe asta til RECOMAND!
http://site.anime-nolimit.ro/anime/226-sword-art-online
aici poti vedea SAO si multe alte animeuri
Sper ca te-am ajutat daca se poate si o fundita ^^

9 răspunsuri:
| Atechan a răspuns:

NICIODATA! Niciodata sa nu numesti anime-urile desene! Nu meriti sa te uiti la ele! >.>

| cosminnnellu explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri o sa le vad pe toate inca mai am 200 de episoade din bleach dupa care incep sa ma uit la ce mi-ati recomandat voi prietenii mei virtuali funda o dau cu ochii inchisi p.s.MonterDoc nu ai scris degeaba apreciez recomandatile tale

| єχcєєℓ a răspuns:

Sa fiu sincer ai scris corect prostia aia de one piecelaughingNu stiu ce are toata lumea cu seria asta e o idiotenie...
Acum sa revenim la intrebare.Incearca Death Note sau Yu Yu Hakusho.Bafta!

| NotToday a răspuns:

Dragon Ball

| MonterDoc a răspuns:

( ai un suc de la mine pentru ca nu iti place one piece.:]] )

Incearca Death Note. e scurt (18 episoade parca) dar e super povestea. e despre fiul unui mare politist care gaseste un carnetel al unui shinigami (zeii mortii), cu care poate omora pe ori si cine daca ii stie numele si chipul. el se hotaraste sa omoare toti criminali (in general cand aparea cineva care face rau la stiri, el il omora.)asta ar fi firul narativ principal. dar mai sunt si alte conflicte (apar mai multi shinigami, o iubita, un ajutor, un detectiv, alt detectiv..sunt multe pana la capat :]])

sau mai poti vedea Highschool DxD

este despre un baiat (16-17 ani) care este ucis de un inger. un demon il salveaza de la moarte, transformandul in "pionul" sau ..astfel el trebuie sa ii urmeze orice ordin.el capata binenteles niste puteri magice.(nu e foarte exagerat in privinta asta. fata e luptele spectaculoase din naruto in care se bateau ori 100 vs 100 ori ceva creaturi gigantice. aici luptele sunt mult mai calulate si bazate pe tactica si nu pe "DA-I-N MASA BAAA!" :]] )
^dar demoni si ingeri nu sunt ca cei din bleach de exemplu, arata ca oameni normali, toti fiind fete (demoni din echipa lui)
conflcitul principal este intre 2 famili de demoni nobili. lupta finala urmand sa se dea intre el si capul familie adverse..In lupta fiecare avea rolul sau corespunzator pieselor de sah : exista o turta (foarte puternica, lenta, dar si foarte rezistenta), un nebun (..nu imi amintesc ce abilitati avea =]] ), un cal (super rapid parcathinking ), o regina (cea mai puternica piesa.) si un rege (care in cazul familiei asteia este o tipa.). Mai tarziu in anime mai apar si un healer (care era uncenica unui Deamon-Slayer.) si chiar si Lucifer prin ultimele episoade. tot ca death note nu are multe episoade. :]

daca nici asta nu-ti place =]] poti sa te uiti la Omamori Himari.Este despre un tip alergic la pisici, care are ca si gardiana (culmea) o fata jumatete pisica.(este un aikasy (nu mai stiu cum se scrie =]] ) un fel de pokemoni thinking existenti prin acea lumea. care insa nu prea se afisau' oamenilor. nu mai stiu exact pana unde ajunge povestea in anime (pentru ca eu am citit si mangaul de la el si am mai uitat.) dar pot sa iti zic ca luptele sunt destul de energice desi nu se folosesc magi surprinzatoare..ci mai de graba atacuri rapide, sau super-atacuri greu de folosit. (tot mic si asta pana in 20 de episoade parca.thinking )

sper sa iti place ceva de aici :], si sper ca nu am scris degeaba =]]

| oaldysefu1 a răspuns:

Fairy tail, one piece, sancarea, torico

| cosminnnellu explică (pentru oaldysefu1):

Si doar am spus sa nu imi recomandati one piece... mc pentru celelalte

| FulgulAlintat a răspuns:

Salut, Ce zici de Lion King 1 Lion King 2( in romana Regele Leu 1 Regele Leu 2). Oi avea eu 13 ani dar imi plac. Incearcale
http://www.trilulilu.ro/video-animatie/regele-leu-1-dublat-romana

| alex2100 a răspuns:

Http://anime.kage.ro
http://animekage.com
Sper sa gasesti aici unul pe placul tau... eu nu urmaresc decat naruto shippuden...