| KevinDZ a întrebat:

caut si eu niste anime 2013-2014 gen actiune/dragoste(daca e) si supernatural, daca ati avea ceva nou ar fi excelent. Ceva gen: tokyo ghoul, attack on titan (nu e dragoste dar oricum imi place), highschool dxd (e mai vechi dar daca puteti sa imi dati ceva nou), absolute duo, trinty seven.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parasyte the Maxim si 7 Deadly Sins

4 răspunsuri:
| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Awww cât iubesc să găsesc întrebări legate de anime pe TPU!
Încearcă Death Parade, este foarte nou şi pe mine m-a uimit, îl iubesc!
Dacă vrei ceva mai lung recoman D. Gray-Man dacă nu l-ai văzut, e foarte bun.

| Apheleia a răspuns:

Heeei
De dragoste eu iti recomand Ao Haru Ride, are o poveste frumoasa si grafica e foarte buna+a aparut in vara lui 2014
Si tot de dragoste ar mai fi Ookami Shoujo To Kuro Ouji, tot din 2014
Hmm,de actiune ai putea sa te uiti la Kiseijuu:Sei no Kakuritsu(Parasyte the Maxim,cum l-ai gasit mai jos),Terra Formars(e putin mai sci-fi, dar e foarte bun), Zankyou no Terror(absolut genial, mie mi-a placut foarte mult), K-Project(e din 2012 dar am auzit ca va aparea un sezon 2, nu stiu sigur) si Durarara!(la fel, nu e tocmai nou, dar a aparut de curand sezonul 2, e foarte bun).

Aaa, si tot de dragoste ar mai fi Kamisama Hajimemashita(la fel, a aparut recent sezonul 2) e foarte dragut, e si ceva comedie si fantastic, dar eu zic ca merita, in caz ca nu l-ai vazut.

Sper ca te-am ajutat. big grin

| KevinDZ explică (pentru Apheleia):

Inainte ma fascinau anime-urile ecchi / dragoste / harem / school acum nu imi mai plac, nu pot sa ma uit nici 2 episoade ca ma plictisesc, as dori actiune, ceea ce ma caracterizeaza, as vrea ceva recent si cum am spus o mica descriere. Ofer funda celui mai bun raspuns.

| KevinDZ explică:

Mai astept raspunsuri, daca puteti si o micuta descriere, poate voi gasi un baiat ce sa semene cu mine dupa gusturi la anime.