| RobyGaby17 a întrebat:

Stiți cumva un film care este despre un circ satanist?
De exemplu, vine un circ în oraș si apoi se înstalează la locul lor acolo, si la un moment dat, niste copii văd cum "Stau lucrurile" si apoi circu începe să meargă prin oraș si îi caută. l-am văzut pe HBO in 2001. dar nu mai țin minte cum se numește exact. happy

2 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Pe HBO?
Eu stiu de Carnivale, asta este un film-serial, un circ ambulant, povesti fantastice, personaje foarte ciudate, un film special, clar.
Alte filme pe HBO?
Nu stiu pe HBO... dar zic si eu ce stiu, de exemplu The Imaginarium of Doctor Parnassus, dar este un teatru ambulant ce poposeste din loc in loc sise deplaseaza in rulota cu cai, sau filmul Firecracker, asta are o atmosfera intunecata, crime, este cu circ, e cu solistul de la Faith no more, si mai este si filmul meu preferat-Wings of desire, de Wim Wenders, acolo este vorba printre ingeri despre o trapezista la circ, dar ala e mai abstract, asa, ori poate e vorba despre The elephant man, a lui Lynch, il stii?

| Leocerba a răspuns:

Mi-a amintit de Santa sangre, e cu accente de comedie neagra dar e si horror.Si asta-i tot cu circ.