| Andrei_Mihai_1994_z29H a întrebat:

Vreau si eu sa întreb de ce se bagă publicitate așa de mult pe televizor?

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Companiile platesc bani multi pentru ca posturile TV sa afiseze produsele lor, in a fi vazute de atatia oameni. Pentru a scoate mai mult profit le baga mai des pe motiv de pauza, desi te intrerup de la partile faine ale filmelor uneori. Mai de calitate e TVR 1 la treaba asta, poti urmari un film linistit, fata de Sport.ro care te intrerupea din meciul de wresling din 15 in 15 minute.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Venitul obtinut din publicitate este majoritatea venitului si din acesta isi acopera majoritatea cheltuielilor. Exceptie face TVR unde majoritatea venitului este din taxa pe care o platim noi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de unde crezi ca fac bani televiziunile?

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru că din asta trăiesc majoritatea oamenilor. Publicitatea ajută venitul postului care trasmite reclama.

| K0sti a răspuns:

Pentru ca din aia traiesc...intrebari de gradinita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au dreptul la 12 minute de publicitate la fiecare ora de transmisie.Din acesti bani isi iau salariile, isi platesc cheltuielile.Altfel nu se poate.

| veryhonest a răspuns:

Ca sa stii cu ce fel de hartie igienica ar trebui sa te stergi la c*r, ce meniu se afla la McDonalts si ce medicament ar trebui sa iei daca o sa ai dupa aceea diaree.

| mariatzlovemusic a răspuns:

Pai ca sa faca bani:adica oamenii se uita la televizor si au tendinta de a cumpara ceva ce vad

| HomeAlone2223 a răspuns:

Publicitatea agresiva este doar o alta modalitate de spalare a creierului natiunii. Eu una daca am luat in toata viata mea 2 produse dupa ce le-am vazut la tv de care nici nu am fo multumita. E doar timp furat, pierdut...nervi!

| suntserios a răspuns (pentru HomeAlone2223):

Lool, ii doare pe aia de la TV in pix de creierul tau, daca ei primesc bani difuzeaza reclame.

Asa de curiozitate, tu cand mergi prin magazin sa cumperi sa zicem... un lapte, ce faci cauti pana gasesti o marca care nu are reclama la TV?