| SKuLL909 a întrebat:

Ziceti-mi va rog niste filme horror cu monstri sau fantome, dar sa fie dement, nu doar un film horror obisnuit. Am cautat pe net dar nu am gasit decat porcari.
Cel mai bun film va primi funda, dar langa film ziceti-mi si despre ce este vorba, va rog., daca vreti sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| FilmeHorror a răspuns:

Insidious 1,2 - Sotii Josh si Renai se muta impreuna cu cei trei copii ai lor intr-o frumoasa casa veche in stil victorian, insa, inainte de a avea timp sa isi despacheteze toate obiectele de uz casnic, evenimente bizare incep sa se petreaca in jurul lor.

The Unborn - "The Unborn" este un thriller supranatural a carui eroina este tanara in varsta de 19 ani Casey Beldon, care lupta impotriva unui spirit malefic ce pune incet-incet stapanire pe trupul si pe mintea sa. Casey si-a urat dintotdeauna mama naturala deoarece a parasit-o atunci cand era copil, dar in momentul in care incep sa se intample evenimente stranii si inexplicabile, fata intelege adevaratul motiv pentru care mama ei a plecat de langa ea.
Chinuita de cosmaruri ingrozitoare in timpul noptii si torturata de o fantoma in orele de nesomn, tanara trebuie sa ii ceara ajutorul specialistului in stiinte oculte Sendak, singurul care are puterea de a opri raul sa se produca si care o poate lamuri cu privire la existenta unor spirite nelinistite

Evil Dead - Personajul principal al remake-ului "The Evil Dead" este Mia, o tanara care si-a pierdut recent mama si care a avut probleme cu consumul de droguri, luand o supradoza din cauza stresului si suferintei pe care le-au provocat zilele petrecute in spital la capataiul muribundei. David, fratele instrainat al Miei, decide sa le aduca pe sora si logodnica lui intr-o cabana izolata din padure pentru a se relaxa cu totii in compania unui grup de prieteni vechi, dar situatia scapa de sub control atunci cand excursionistii gasesc o carte a mortii si inregistrarile unui arheolog care a tradus-o. Dupa ce fac greseala de a asculta casetele arheologului si de a pronunta incantatii magice, tinerii trezesc din starea de letargie spirite rele care le poseda rand pe rand trupurile si mintile, trebuind sa lupte cu fortele paranormale pentru a supravietui.

Mirrors 1, 2 - Remake al unui film japonez, "Mirrors" este un horror terifiant ce il are in centrul actiunii pe Ben Carson, un fost politist care lucreaza acum ca agent de paza la un imens magazin universal, inchis multa vreme din cauza unui incediu devastator in care si-au pierdut viata foarte multi angajati. In scurt timp, Ben isi da seama ca magazinul este tinta demonstrantilor care doresc compensatii materiale pentru daunele suferite in timpul cumplitei tragedii si totodata locul in care se petrec decese inexplicabile si in care pare sa bantuie un spirit malefic. Barbatul este intrigat de o femeie necunoscuta care pretinde ca fantoma surorii ei, moarta in incendiul respectiv, s-a intors pe pamant dornica de razbunare si se foloseste de oglinzile magazinului ca de niste veritabile porti de intrare in lumea celor vii.

Constantine - John Constantine este un exorcist care a fost pana in iad si inapoi, al carui suflet este predestinat sa ajunga in iad. El trimite demonii inapoi in lumea lor pentru a reintra in gratiile lui Dumnezeu. Dupa sinuciderea misterioasa a surorii gemene a unei politiste pe nume Angela, aceasta porneste in aflarea adevarului. Impreuna, Constantine si Angela vor lupta impotriva demonilor ajunsi pe pamant.

The Conjuring - Inainte de Amityville, a fost Harrisville. Renumitii specialisti in paranormal, Ed si Lorraine Warren sunt chemati de o familie ce s-a stabilit recent la o ferma retrasa. Familia apeleaza la ajutorul si experienta lor pentru a scapa de prezenta intunecata care ii terorizeaza. Constransi sa infrunte entitatea demonica, sotii Warren se vad prinsi in cel mai ingrozitor caz din viata lor.

The Crypt - Perry este recent eliberat din puscarie. Impreuna cu iubita lui, PJ, si un grup de trei tinere, care se ocupa cu afaceri ilicite marunte, sunt cooptati de Gina, o femeie apartinand aceluiasi mediu, pentru a jefui impreuna cateva cripte din catacombele aflate sub oras. Desi tuturor le repugna ideea de a intra in acest loc sinistru, isi infrang teama de dragul beneficiilor financiare pe care urmeaza sa le obtina. In urma unor neplacute senzatii incercate pe masura ce inainteaza pe coridoare macabre, grupul se scindeaza. Insa ceea ce pare a fi un loc lugubru, dar nepericulos, dovedeste ca, uneori, temerile inspirate de acest gen de loc sunt intemeiate.

I Spit on Your Grave 1, 2 - Remake al controversatului horror cu acelasi titlu din anul 1978, "I Spit on Your Grave" o are in centrul actiunii pe Jennifer Hills, o scriitoare frumoasa de la oras, care inchiriaza pentru o perioada de cateva luni o cabana situata in mijlocul padurii pentru a lucra in liniste la cel de-al doilea roman. Un incident minor petrecut la o benzinarie ii determina pe localnicii Johnny, Stanley, Michael si Andy sa intre cu forta in cabana izolata pentru a-i preda orasencei o lectie de umilinta si intimidare, iar Jennifer este violata cu brutalitate si maltratata pana in momentul in care reuseste sa scape din ghearele atacatorilor si sa sara in apele unui rau

Oculus - Evenimentele acestui film se petrec in doua zone temporar diferite: in urma cu 11 ani si in prezent.

The Haunting in Connecticut 1, 2 - Bazat pe o poveste reala, filmul "The Haunting in Connecticut" este un horror in centrul caruia se afla familia Campbell, al carei fiu adolescent pe nume Matt este diagnosticat cu cancer si trimis sa urmeze un tratament medical adecvat in nordul statului Connecticut. Fortati sa se mute intr-o noua locuinta, situata in apropierea clinicii in care trebuie sa fie tratat Matt, sotii Sara si Peter Campbell constata ca fiul lor este din ce in ce mai afectat de activitatea paranormala ce pare sa se desfasoare in interiorul si in exteriorul casei si, desi pun initial pe seama stress-ului cauzat de maladie evenimentele supranaturale violente care il implica pe Matt, fac cercetari si descopera ca s-au mutat de fapt intr-o fosta morga cu un istoric intunecat.

One Missed Call - Cateva persoane primesc mesaje terifiante pe telefon despre propriile clipe ale mortii. Desi mesajele pot fi sterse, "numarul" lor e pe terminate. Beth Raymond (Shannyn Sossamon) ramane traumatizata dupa ce este martora uciderii macabre a doua prietene la doar cateva zile distanta.

Truth or Die - Un grup de tineri britanici, fete si baieti, calatoresc la o cabana izolata unde si-au planuit sa aiba parte de o noapte nebuna de petrecere. In loc de distractia pe care si-o doreau acestia au intalnit un criminal gata sa se razbune pe ei pentru moartea fratelui sau.

Sper ca ti-am fost de folos.
Vizionare placuta!

9 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

The others

| SKuLL909 explică (pentru Narcis2007):

Cu ce e

| Narcis2007 a răspuns (pentru SKuLL909):

Cu fantome, nu e horror extrem dar are foarte mult suspans

| Robeert98 a răspuns:

Sinister, Haunt, Drag me to Hell, Mama, The Conjuring, The Cabin in the Woods, Insidious, Insidious Chapter II, etc.

| faramatania a răspuns:

The Barrens (2012),The Mist (2007),Slither (2006),Nothing Left To Fear (2013),Thir 13en Ghosts (2001),Apartment 1303 (2012),The Appearing (2014),I Will Follow You Into The Dark (2012),Sinister (2012),1408 (2007),Drag Me To Hell (2009),Case 39 (2009),The Last Will And Testament Of Rosalind Leigh (2012),The Woman In Black (2012),The Unborn (2009),Masters Of Horror: Jenifer (2005),Dog Soldiers (2002),Insidious 1 și 2 (2010/2013),The Haunting In Connecticut 2: Ghosts Of Georgia (2013),mai poți încerca Constantine (2014/serial)
https://www.youtube.com/watch?v=uPE2oBnzROY

| Sn4k3 a răspuns:

Astea nu sunt filme horror, uite aici filme horror :
Wrong turn 1, 2, 3, 4, 5 -Ar cam trebui sa te uiti de la 1 sau 2 sa il intelegi.
Drag me to hell - e tare daca te uiti noaptea mai ales pe la sfarsit
Paranormal activity 1, 2, 3, 4, 5 - 1, 2, 3 cele mai tari
Haunted house of Whaley - Film cu fantome foarte tare si de groaza. Si casa din film exista si in realitate.
The last exorcism 2 - e tare. Iti dai si tu seama cu ce e laughing
Si uite niste filme care nu sunt horror da sunt tari :
Fast and furious 1, 2, 3, 4, 5,6 - curse de masini. Trebuie sa te uiti de la inceput sa il intelegi.
Undisputed 2, 3 - Merita vazute ambele parti. E film cu bataie
American Pie 1, 2, 3, 4, 5,6,7,8 - foarte tare filmul, e de comedie. Parca am ras mai mult ca la scarry movie la filmul asta laughing
A haunted house 1, 2 - 2 a aparut acum. E gen scarry movie da e mai tare. Vizionare placuta!

| iiUser20 a răspuns:

Dimineata mortii...

| FOTOmodel99 a răspuns:

Devil's due in romana inseamna "Venirea diavolului" http://www.topvideohd.com/......tml...sper sa-ti placa.e de groaza

| maadyii a răspuns:

Dead silence- e un film de groaza cu papusi, destul de interesanta povestea... poti cauta un trailer. Mie mi-a placut, in seara in care l-am vizionat am dormit cu lumina aprinsa si totusi, am 18 ani big grin. Ar mai fi si The Ward, cu o fantoma si te tine in suspans destul de mult...