| Petrican a întrebat:

Vreau sa vad filmul Stapanul inelelor. Spuneti-mi cam cum este structurat... adica daca este stapanul inelelor 1, 2,3 etc si daca da, fiecare e continuarea celeilalte sau difera continutul? Ca la ora de varf 1, 2,3,

Răspuns Câştigător
| GindestePozitiv a răspuns:

Salut din cite stii nu demult a aparut Hobitul el caatare este prima carte si dupa se povesteste stapinul inelelor ca contiunuarea Hobitului, doar lucrurile au devinit putin amestecate Stapinul Inelelor a aparut in 2001 si in 2003 ultima parte si nu demult Hobitul in 2012 si ultimul an 2014, iti voi sugera sa privesti mai intii Stapinul Inelelor pentru chiar daca Hobitul e prima carte filmele tot vor avea inteles.Si raspuns final : Da filmele sunt una dupa alta incepe cu primul si termina cu al treilea film, si dupa ti-as sugera sa privesti The Hobbit.happy

3 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

În ordinea apariţiei:
LOTR
>The Fellowship of the Ring
>The Two Towers
>The Return of the King

The Hobbit
>An Unexpected Journey
>The Desolation of Smaug
>The Battle of the Five Armies (care încă n-a apărut;-; )

În ordinea evenimentelor:
The Hobbit
>An Unexpected Journey
>The Desolation of Smaug
>The Battle of the Five Armies

LOTR
>The Fellowship of the Ring
>The Two Towers
>The Return of the King

Eu am început cu LOTR şi a fost ok, în afară de faptul că am anticipat nişte chestii din The Hobbit.

| BbyCriss a răspuns (pentru Pricked):

Priveste mai intii toate cele trei parti a Stapinului Inelelor (ele sunt legate intre ele) apoi priveste 2 parti ai Hobbit-ului (la fel sunt legate intre ele)

| Copac13 a răspuns:

In ordine ar fi ar fi mai intai Silmarilion in care arata cum s-a creat pamantul de mijloc cum au aparut elfi oameni si mai ales mordor apoi urmeaza Hobbitul care este in ordine:
-Hobbitul o calatorie neasteptata
-Hobbitul dezolarea lui smaug
-Hobbitul batalia celor 5 oatiri(care apare pe 17 decembrie)
apoi urmeaza LOTR
-LOTR fratia inelului
-LOTR cele 2 turnuri
-LOTR reintoarcerea regelui