| iInfinityDarkness a întrebat:

Salutare, acum ceva timp am vizionat un film despre un grup de tineri care se hotarasc sa afle adevarul despre unele dispariţii misterioase. Ei pornesc în aflarea adevărului, unde ajung într-un sat bulgar sau rus, nu mai ştiu sigur. Acolo era o padure, care era pazită de săteni cu furci, care nu îi lăsau să păşească în padure. În acea pădure era o ceaţă foarte densă, dar mai era şi o statuie blestemată, care, dacă o priveai, începea să plângă cu lacrimi de sânge, iar apoi erai posedat de o entitate malefică. După care, când ieşeai din pădure, erai prins de aceşti săteni, care te duceau într-o peşteră, unde îţi înfigeau nişte măşti pe cap care te omorau, aceste măşti secţionau zona ochilor şi a gâtului.
Cine îmi spune cum se numea filmul, promit că îi dau fundă şi calificativ.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

The Shrine (2010)
http://www.cinemagia.ro/filme/the-shrine-486289/