| Urucu_Laurentiu_1999 a întrebat:

intrebarea e pentru cei ce stiu serialul Supernatural.
Ce parere aveti despre serial? Despre cum a evoluat,de la monstrii la demoni,de la demoni la ingeri,de la ingeri la leviatani, dupa partea cu expulzarea ingeriilor din rai si sezonul 11( sezonul meu preferat),toata nebunia acea,cu sora lui Dumnezeu si mai ales cand a aparut Dumnezeu pentru prima data...
Partea mea preferata e atunci cand Sam si Dean ii aduna pe Crowley,Rowena,Lucifer,Dumnezeu, Ingerii si Demonii si se lupta cu Amarawinking

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deci sezonul 11 mi se pare praf. Cand am vazut cum s-a terminat sezonul 10, cu aparitia intunericului, am ramas `wow, sezonul 11 o sa fie demential`. NU! mI SE PARE GROAZNIC, m-am plictisit in ultimul hal. M-am uitat la primele 3 episoade si mi-am confirmat parerea, de atunci nu-l mai urmaresc dar da, mi-a placut.

| Sn4k3 a răspuns:

E cel mai tare serial pe care l-am vazut, niciodata nu m-am plictisit la el, daca esti atent te invata multe chestii, si partea cu evoluatul, imi placea ca mereu vedeai diferiti monstrii si altele, ''mici'' la inceput, pe urma ''mari'', are toate genurile, drama, comedie, etc.
Nu pot sa cer altceva de la un serial, bine ca nu s-a terminat si ca il mai continua. Una din partile mele preferate e atunci cand a inceput Dumnezeu sa cante si fumul ala s-a retras. Acum astept sezonul 12, naspa e cand esti la zi cu ele laughing, trebuie sa astepti o saptamana minim pana la urmatorul.

| Urucu_Laurentiu_1999 explică (pentru Sn4k3):

Da,a fost super partea cand Dumnezeu a cantat si cand a inceput sa luceasca chestia aia de la gatul lui Sam, wow laughing chiar ieri am terminat de vazut sezonul 11, acum astept octombrie sa inceapa sezonul 12. Mary Winchester is back!

| Sn4k3 a răspuns (pentru Urucu_Laurentiu_1999):

Chiar, uitasem cum s-a terminat ultimul episod, ha ha laughing, m-ai facut mai nerabdator sa-l vad.

| Urucu_Laurentiu_1999 explică (pentru Sn4k3):

Mai 3 saptamani si apare!

| J0B0MAT a răspuns:

Mi se pare prea tras de păr.

| justanotheruser99 a răspuns:

Mie mi se pare genial serialul, dar nu am ajuns doar la sezonul 8...momentan. In orice caz e bestial.

| Urucu_Laurentiu_1999 explică (pentru justanotheruser99):

Sezonul 8 e cu intoarcerea lui Dean din purgatoriu si cu tablitele, nu?

| justanotheruser99 a răspuns:

Exact.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ptu, eu nu sunt decat la sezonul 10 care e chiar bun.

Serialul e super, mi-au placut in primele sezoane acele episoade care nu aveau legatura cu povestea, fiecare caz era inspirat din filme horror big grin

Si de poveste ce sa mai spun...

As fi vrut sa aiba loc o lupta intre Mihail si Lucifer cu Sam si Dean recipiente.
De la leviatani pana la sezonul 10 au fost mai slabe(parerea mea).

| Sociopat a răspuns:

Mi se pare ca a ajuns de rahat.
Ultimele sezoane au fost exact la modul "Sam, are you ok?" "Yes, Dean, I'm fine" si apoi pe la finalul sezonului "Dean, I'm not fine..." sau invers, Dean se simte rau... E groaznic.

| VreauSaAjut2000 a răspuns:

Super tare serialul, mi-a placut la nebunie, abia astept sezonul 12, eu l-am terminat la inceputul verii. Imi place cum au evoluat ei, in general, Sam si Dean, la inceput abia ucideau un demon, si tot pe sezon ce trece, devin din ce in ce mai inofensivi pe langa ei, si devin vanatori tot mai experimentati + ca, combina ( dupa cum a spus si Sn4k3 ) drama cu comedia, actiunea si aventura. Si, mai imi place faptul ca se confrunta cu mai multe tipuri de cazuriwinking. Asta e parerea mea, 10/10 pentru serial!