| Ciubotaru_Stefan_1980 a întrebat:

Salutare lume, am o mica mare problema, poate cineva se pricepe si ma poate ajuta.
Am un HD extern si vad filmele Bluray prin Media Player in Tv Samsung din ala mare, Ultra HDdiagonala 137, nu stiu seria lui, dar daca e necesar am sa o scriu.
Problema mea e ca filme in format BluRay de gen " John.Carter.2012.1080p.Blu-ray.REMUX.AVC.DTS-HD.MA.7.1." merge putin la inceput chiar bine, si apoi imi merge audio-video scandat sad trebuie sa ies din fil si sa reintru din 3 in 3 min sad stie cineva vreo solutie?
Ms mult de ajutor.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Depinde de film (una e 1080 la 10Gb, alta e 1080 la 30GB), depinde de media player, depinde de codecul folosit atunci cand a fost RIP-uit filmul de pe DVD bluray. Incearca acelasi film in alt format (daca e mkv, cauta mp4 sau invers) si eventual mai mic ca dimensiune.

| Ciubotaru_Stefan_1980 explică (pentru horia2012):

Eu ma refeream la marime mare, ceva de gen 1080 24-30 gb, si codecurile folosite sunt AVC sau Mpeg, am sa mai incerc si variante mai mici, iar box player-ul este HDTank 1080 full HD, asta e firma, dar in fine, am sa mai incerc

| horia2012 a răspuns (pentru Ciubotaru_Stefan_1980):

Sigur cu dimenisuni mai mici va merge, din cate am vazut pe net (daca e asta: https://www.chinavasion.com/......with_WiFi) memoria interna e de 256 MB ceea ce e cam mica pentru a rula fisiere prea mari.