| Andyy007 a întrebat:

Salutare TPU
Recomandati-mi va rog cateva filme bune..noi de preferat (2009-2013)
Poate ceva apocaliptic...actiune,thriller...
Mersihappy

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Oblivion
Looper
Dredd
After Earth
Elysium [regia: Neill Blomkamp ( District 9), in curând]
Upside Down
The Host
Acestea ca noutăți.In rest rămân cele vechi. Poare să zicem Melancholia (2011, dramă sf.thriller)

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Apocaliptic:
2012 (2009).

Apocaliptic/post-apocaliptic:
Ice 2020 (2011).

Post-apocaliptic:
The Book of Eli (2010); Waterworld (1995); Mad Max (1979)...

| Andyy007 explică (pentru NOname):

Multumesc frumos, o sa ma uit la toate.

| NOname a răspuns (pentru Andyy007):

Cu plăcere.
Cred că îţi vor plăcea, căci nu sunt deloc rele (poate unele uşor prea comerciale, dar merită văzute).

| fuzzer a răspuns:

Lincoln,un film excelent(2012).

The rise of evil, acesta e cu Hitler si cred ca e din 2002, dar mi s-a parut interesant.

Pain & Gain(2013)

Fast and furious 6(2013, asta chiar merita sa-l vezi)

Hummingbird(2013

Star Trek into Darkness(2013)

Olympus has fallen(2013)

Ca o concluzie,acestea sunt niste filme de exceptie, filme inteligente, din care prinzi ideea de la inceput, nu totul se rezuma doar la bataie, si la final se saruta 2 indragostiti, sunt filme inteligente, ce merita vazute.Vizionare placuta!