| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor.

Scurt si la obiect...

Acum ceva timp (ani) am urmarit cu un coleg un film genul actiune. Filmul incepe cu un ninja care e si personajul principal...prima batalie se desfasoara la marginea unui pe un pod, sau ceva de genu, totul se desfasoara in slow motion, imi amintesc vag despre el, ce imi mai aduc aminte este ca acest ninja a furat sau ii apartinea o sabie. Un important asasin a carui sabie angajeaza niste persoane sa il urmareasca.Personajul principal se refugeaza intr-un sat ceva in genul vestului salbatic, unde incearca sa scape de acesti asasini platiti. Satul este pradat de niste talhari, acesta incercand sa ajute sateni face imprudenta sa scoata sabia din teaca si sa ii fie descoperita locatia, de catre cel care a platit asasini, urmeaza lupta cu acestia.

Mi-ar fi de mare ajutor titul filmului.
Daca cineva l-a vizionat si isi aminteste mult mai bine decat mine, titlul lui ar fi mai mult decat perfect.

Multumesc anticipat.

Funda.

5 răspunsuri:
| MasterGoldX a răspuns:

Ninja Assassin (2009); Ninja (2009).

| anonim_4396 explică (pentru MasterGoldX):

Astept alte raspunsuri. Nu este acesta.

| Alexander121 a răspuns:

Refele eefant dar nu mai stiu sigur care dintre cele 3 parti, sper ca ti-am fost de ajutor

| anonim_4396 explică (pentru Alexander121):

Din pacate, nu. Ms pentru tentativa.

| Alexander121 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca am vazut si eu filmu acum recent.o fost difuzat pe protv dar nu mai tin minte numele sorry