| Iana07 a întrebat:

Spuneți-mi un film foarte bun happy

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Birdman.

NOname
| NOname a răspuns:

Mi-au plăcut multe (am tot discutat pe tema asta, nu o mai reiau) şi pentru mine nu a fost o dezamăgire deloc, se pare că nici pentru cei de la Oscar.

NOname
| NOname a răspuns:

E părerea ta. Mie una, din contră, Mulholland Drive mi s-a părut forţat şi supraevaluat.

NOname
| NOname a răspuns:

Urmăream acum "Charles Bukowski's last poetry reading".
http://www.youtube.com/watch?v=QB6IyLTvB7M
Ceva îmi spune că o să-ţi placă (şi el e un tip destul de mişto, dar care forţând deseori, dă uşor în ridicol; parcă se chinuie prea mult să şocheze, să fie original, să impresioneze; oricum, e interesant de urmărit şi are multe lucrări chiar faine).

NOname
| NOname a răspuns:

După "Bukowski - Born Into This" http://youtu.be/AuTJB3GbF80 am început să-l înţeleg mai bine. Aciditatea lui extremă se năştea mai degrabă din durere, din nesiguranţe, din complexe, din neîmpliniri, din slăbiciuni, din respingeri, din traumele copilăriei şi nu numai, din temeri... Era un fel de sistem de apărare al lui. Aroganţa şi narcisizmul de asemenea. Prin atitudinea sa parcă încerca să compenseze din ceea ce credea că îi lipseşte.
Se pare că era mult mai uman decât dorea uneori să pară.
http://youtu.be/lyMS4qJ8NXU
http://youtu.be/jsc3ItAKSLc

| faramatania a răspuns:

In Your Eyes (2014),Boyhood (2014),The Theory Of Everything (2014),Big Eyes (2014),The Imitation Game (2014),The Grand Budapest Hotel (2014),The Captive (2014),A Long Way Down (2014),Predestination (2014),Love,Rosie (2014),The Rover (2014),The November Man (2014),Cold In July (2014),Nightcrawler (2014),The Riot Club (2014),Dom Hemingway (2013/super bun), Camp X-Ray (2014/f.f.bun)

| Sociopat a răspuns:

Am vazut ieri "Fear And Loathing in Las Vegas". Super film.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

White Chicks

| Alexandra4500 a răspuns:

American psycho (2000), asta mi-a venit in minte pe moment, happy

| Iana07 explică:

Mister bean e o porcarie

| adruci a răspuns:

Mistar ben

| adruci a răspuns:

Gusturile nu se discuta iana07