| GolopențaAdrian a întrebat:

Spuneti-mi filme si seriale cu lumea in viitor, cu tehnologii futuristice si asa mai departe?

Răspuns Câştigător
| DyNo a răspuns:

M-a captivat foarte mult serialul "The 100". Din cauza unor bombe atomice, oamenii aproape ca dispar de pe Terra. Supravietuitorii se refugiaza intr-un satelit in spatiu pana Pamantul ajunge sa fie locuibil din nou. Peste vreo 100 de ani de la bombele atomice, supravietuitorii din spatiu se hotarasc sa trimita 100 de adolescenti pe Terra pentru a vedea daca se poate trai.

| GolopențaAdrian explică (pentru DyNo):

Pare interesant si asta ma atrage sa ma uit

7 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Pe cinemagia "South Park" este adaugat la "filme despre viitor".
Na, stie cinemagia ceva ce mie-mi scapa despre lumea in viitor. Eu zic sa te mai uiti din cand in cand la South Park, de data asta gandindu-te ca asa va fi lumea in viitor, un fel de trecut ironic si care se intoarce prin alta poarta.

| Mayhem666 a răspuns:

Tomorrowland 2015 e destul de tare, mie mi-a placut mult, poti sa incerci sa vezi daca iti place, uite aici trailer-ul ca sa iti faci o impresie :

https://www.youtube.com/watch?v=Vjx7wxjCv9A

Sper ca te-am ajutat!
La inceput par a fi desene animate, dar nu sunt, uite-te pana la final.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„In Time". Un film care ar trebui sa ne puna pe ganduri.

| DyNo a răspuns (pentru anonim_4396):

L-am vazut, un film super bun, care de fapt ne arata realitatea in care traim noi in ziua de azi, dar in alta forma...

| AlaCareStieTOT a răspuns:

Star wars rolling on the floor eu zic ca e unul bun, ma rog asta e o serie de filme, dar sunt toate super interesante