| TheDarkDragon a întrebat:

Spuneti-mi va rog niste filme cu Al Doilea Razboi Mondial care sa merite sa fie vazute.

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Aici un top 10 bun (ai numele filmului si anul):
http://www.youtube.com/watch?v=y1STthONg-c

5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Der Untergang (2004),Inglourious Basterds (2009),L'armée du crime (2009),Company Of Heroes (2013),The Monuments Men (2014)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei mai multe, mai poti cauta aici:
https://www.google.ro/......ps?/search

| Vlad_Bogdan_1996 a răspuns:

Operatiunea walkyrie chiar merita vazut e prea tare filmul.

| GindestePozitiv a răspuns:

Salut, sunt foarte multe filme cu al doilea razboi mondial, profesoara noastra de istorie era fanata de asa filme si de fiecare data ne le povesteau, doar ca unele sunt in limba rusa, foarte multe, filme is facute dupa fapte, daca vrei sa te interesezi cu adevarat despre acel razboi cautal mai bine pe bucati, in forma de documentare, ti-as sugera sa incepi prin venirea lui Hitler la putere si despre afacerile lui secrete care eu le-am aflat pe toate, iti pot spune una : avea un doctor care practic era cel ce a adus cruzimea in Germania, facea practici pe copii oameni vii, ii facea rau la un geaman si se uita daca celalalt simte, sunt foarte multe, despre oamenii ce erau transformati in sapun, si dupa ce esti sigur ca ai aflat destule cauta despre URSS, si dupa ceva mai secundar, eu ti-am spus in particularitate cam, dar daca vrei filme sunt foarte multe iti spun de acum, doar ca documentarele is mai bune. Sper ca te-am ajutat cumva, succes!