| ohayo a întrebat:

Stie cineva cateva anime-uri mai frumoase si interesante cu episoade mai putine?...

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Salut ei bine, Cromartie high school, Gankutsuou, Elfen lied, Seikon no Qwaser, Bakemonogatari si sezoanele urmatoare, Kaze no Stigma, No game no life, Sowrd art Online, Attack on Titan, Black Bullet, Blood Lad, Campione, C: The Money of Soul and Possibility Control, Deadman Wonderland, Code Geass, Durarara, Fate/stay night, si in final un old clasic si vei rade si invidia cu lacrimi Golden Boy.
Peace brother sper ca ajung, vei gasi ceva sa iti placa cred big grin

| Dante30 a răspuns (pentru Dante30):

Ah da uitasem de Hellsing Ultimate.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

De obicei ce-i mai frumos are mai multe episoade tocmai pentru a te tine in suspans asa ca... big grin

| AdrianaBacescu a răspuns:

Gravitation,Elfen Lied, Code Geass, Durarara, Mirage of Blaze.

| BlackRaven45 a răspuns:

Sigur. Astea mi-au plăcut cel mai mult. Apropo: Unele au şi OVA-uri şi episoade Speciale. Scuze ca nu le-am menţionat.

-Kamisama Kiss (13 episoade)
-Kamigami no Asobi (12 episoade)
-Brothers conflict (12 episoade)
-Kotoura-san (12 episoade)
-Hiiro no Kakera (S1: 13 episoade; S2: 13 episoade)
-11eyes (12 episoade)
-Tonari no Kaibutsu-kun (13 episoade)
-Uta no Prince-sama (S1: 13 episoade; S2: 13 episoade; S3: Nu se ştie încă)
-Kaicou wa Maid-sama (26 episoade)
-Diabolik lovers (12 episoade)
-Special A (24 episoade)
-Lovely complex (24 episoade)
-11eyes (12 episoade)

Sper că ţi-am fost de ajutor! happy