| UnBroken2016 a întrebat:

Stiti un film bun dar care sa nu fie actiune sau chestii de genul? Un film gen Fracture sau The man from earth. Ceva bun dar "linistit".

Răspuns Câştigător
| Moryami a răspuns:

Detachment.
Cu Adrien Brody.
Unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut vreodata.
Nu spun nimic, doar uita-te. Merita.

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

The Skeleton key, Crimson Peak, Shutter Island/

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Unspeakable (2002), D-Tox (2002), Side Effects (2013), The Emperor's Club (2002),The Talented Mr. Ripley, The Jacket (2005), Ripley's Game (2002) The Loft (2014), Mindscape (2013), Trance (2013), Shutter Island (2009)

| faramatania a răspuns:

Încearcă Solace (2015/tot cu Anthony Hopkins) și K-PAX (2001)

| syd a răspuns:

The grand budapest hotel

| g4mma a răspuns:

Coherence 2013 e destul de mind-blowing. Cica nu au avut scenariu decat ceva notite si in mare parte au improvizat, mie mi-a placut ce a iesit.