| cristians a întrebat:

Test naruto facut de mine.Copiati si intrebarile cand spuneti raspunsurile.
Foarte usor
1.Personajul principal?
2.Cum se cheama satul ascuns intre frunze?
3.Al catelea hokage era in primul sezon?
4.Ce avea inchis naruto in el?
5.Cu cine sa luptat naruto, cand konoha a fost atacata in timpul examenelor?

Usor
1.Ce tel avea sasule?
2.Pe cine uraste naruto?
3.Cum se cheama tehnica invatata de la jyraia si dezvoltata de al patrulea hokage?
4.Ce tehnica il invata Kakasi pe sasuke?
5.Din ce clan e Sasuke?

Mediu
1.Pe cine salveaza Naruto in seria naruto shippuden in primele episoade?
2.Cine ataca konoha, in Naruto Shippuden?
3.De cine a fost omorat Jyraia?
4.Ce tehnica dezvolta Naruto in Naruto Shippuden?
5.Ce natura chakra are Naruto?

Greu
1.De unde are Kakasi Sharinganul?
2.Cine il ajuta pe Naruto sa controleze Bestia Cu Cozi?
3.Cu cine se lupta naruto in primul sezon, pentru al readuce inapoi?
4.Care e a 2 tehnica invatata de naruto, ajutat de jyraia?
5.Cum se cheama planul pe care madara vrea sa il atinga?

Foarte greu
1.Cum se cheama ultima stare a sharinganului?
2.Cine il invata pe konohamaru, rasenganul?
3.De cine e omorat Asuma?
4.Cine avea 5 inimi?
5.Cum il invinge naruto pe Pain?

Răspuns Câştigător
| ??c??? a răspuns:

{ Foarte usor}
1)Personajul principal este Naruto Uzumaki
2)Satul ascuns intre frunze se numeste Konohakagure(Konoha)ps:daca la limba originala te refereai.
3)In primul sezon era al 3-lea hokage
4)Naruto avea(si inca are)sigilat in el pe Kurama(Vulpea cu 9 cozi)
5)In timpul examenelor chunin Naruto s-a luptat cu Neji. Dupa ce a fost atacata el s-a luptat cu Gaara.
{Usor}
1)Sasuke avea ca scop restaurarea clanului sau ucigandu-l pe fratele sau mai mare Uchia Itachi
2)Naruto nu uraste pe nimeni.O fii el suparacios pe Sasuke cateodata dar doar pentru ca nu il respecta.
3)Tehnica se numea Rasengan si Minato a creat-o. Jyraia a copiato si el la scurt timp.
4)Kakashi il invata Chidori pe Sasuke
5)Clanul Uchia

{Mediu}
1)In primele episoade Naruto impreuna cu prietenii sai il salveaza pe Gaara din ghearele celor din Akatsuki.
2)In Naruto Shippuden Konoha este atacata de Pain.
3)Jyraia a fost omorat de catre Pein(La intrebarea asta si cea de mai sus trebuie sa spun mai clar[cele 6 corpuri ale lui Pain] ).
4)Naruto dezvolta Rasenganul in Oadama Rasengan.Invata Chakra de tip vant si creeaza Fuuton:Rasen-Shuriken.
5)Cum am mai spus si mai sus Naruto are chakra de tip vant.

{Greu}
1)Kakashi are sharinganul de la camaradul sau din copilarie Uchiha Obito.
2)Ca sa controleze bestia cu cozi lui Naruto ii sare in ajutor Killer Bee din satul norilor
3)Nu prea am inteles intrebarea.Naruto in primul sezon se lupta cu 2 copii ale lui Itachi si Kisame pentru al recupera pe Gaara din ghearele celor din Akatsuki. Dupa ce ajunge sa-l vada mort pe Gaara Naruto il fugareste si se lupta putin cu DeidaralaughingArtist nebunlaughing
5)Prima tehinca de la Jiraya a fost Kuchyose no jutsu.A doua a fost Rasengan.Cam asa sta treaba. Poate te refereai la Oadama Rasengan.Deci cred ca e Oadama Rasengan
5)Planul lui Madara se numeste Ochiul Lunii.

{Foarte greu}
1)Ultima stare a sharinganului se numeste Eternal Mangekyo Sharingan. Daca te refereai la puterii cred ca este Susanoo infinit.
2)Naruto il invata pe Konohamaru Rasengan(Ne arata in timp ce Pain ataca satul)Bietu Konohamaru credea ca il invata o noua oiroke no jutsurolling on the floor
3)Asuma este omorat de Hidan din Akatsuki
4)Kakuzu avea 5 inimi
5)Ultima intrebare ufhappyNaruto nu il invinge de fapt pe Pain. Dupa ce ii ucide toate corpurile false Naruto isi infinge un receptor din corpul lui Yahiko in umar.Si astfel descopera locatia adevaratului Pain, Nagato.Naruto asuclta de la acesta povestea durerii lui.Naruto ii povesteste despre cartea senseiului sau si in final Naruto ii promite lui Nagato ca el o sa schimbea ceasta lume.Nagato se increde in cuvintele lui si cu ultimele puteri chiar daca il costa viata ii reinvie pe cei morti din urma asaltului sau. Kakashi are sansa sa vorbeasca cu tatal sau pe lumea de apoihappyDar se pare ca inca nu avenit vremea lui,happy
Asta e tot. Iubesc acest anime:X

| Anonima123476273 a răspuns (pentru ??c???):

In primul sezon era al treilea hokage? Minato a fost al patrulea Hokage. El a murit cand s-a nascut Naruto. AL CINCILEA HOKAGE ERA!

| ??c??? a răspuns (pentru Anonima123476273):

O fi al 4 lea hokage dar a murit și a rămas al 3 lea până a murit și el dar în alt serios.

21 răspunsuri:
| Ovidyu54 a răspuns:

Foarte usor :
1 Personajul principa : Naruto
2 Cum se cheama satul ascuns intre frunze :Konoha
3 Al catelea hokage era in primul sezon? : Al 3-lea Hokage
4 Ce avea inchis naruto in el? : Vulpea cu 9 cozi
5.Cu cine sa luptat naruto, cand konoha a fost atacata in timpul examenelor? :Cu Garra

Usor
1.Ce tel avea sasule? ( scuze nu am inteles intrebarea.)
2.Pe cine uraste naruto? pe Orochimaru, cred
3.Cum se cheama tehnica invatata de la jyraia si dezvoltata de al patrulea hokage? : Rasengan
4.Ce tehnica il invata Kakasi pe sasuke?
: Chidori
5.Din ce clan e Sasuke? : Clanul Uciha

Mediu
1.Pe cine salveaza Naruto in seria naruto shippuden in primele episoade? : pe Garra
2.Cine ataca konoha, in Naruto Shippuden?: Pain
3.De cine a fost omorat Jyraia? Jiraya (preferatul meu ) a fost ucis de Pain
4.Ce tehnica dezvolta Naruto in Naruto Shippuden? :Rasen-Shuriken
5.Ce natura chakra are Naruto? : Stilul vant

Greu

1.De unde are Kakasi Sharinganul? : De la Obito
2.Cine il ajuta pe Naruto sa controleze Bestia Cu Cozi? : Killer Bee
3.Cu cine se lupta naruto in primul sezon, pentru al readuce inapoi? ( pe cine sa aduca inapoi )
4.Care e a 2 tehnica invatata de naruto, ajutat de jyraia? Odoma Rasengan
5.Cum se cheama planul pe care madara vrea sa il atinga? Nustiu

Foarte Greu

1.Cum se cheama ultima stare a sharinganului? Mangekio Sharingan Etern
2.Cine il invata pe konohamaru, rasenganul? Naruto
3.De cine e omorat Asuma? Hidan
4.Cine avea 5 inimi? kakuzu
5.Cum il invinge naruto pe Pain? Reusind sa se calmeze si sa-l faca sa vada ca a gresit

| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Foarte Usor:1.Naruto,2,Konoha,3.Al treilea hokage, 4.Vulpea cu 9 cozi Usor:1.Sa-si ucida fratele(Pe Itachi), 2.Pe Orochimaru, Tobi(Cred ca si pe Sasuke atat stiu ca pe Nagato l-a urat)3.Rasengan,4.Chidori,5.Uciha Mediu:1.Pe Gaara, 2. Akatsuchi(Cele 6 Cai ale lui Pain)3.De Pain, 4.Rasen Shuriken(Daca nu este asta ori ii Odama Rasengan ori ii Modul Sage), 5.Vant Greu:1.De la Obito, 2.Killer Bee, 3.Se lupta cu Sasuke dar si cu Sound Four(Kidoumaru), 4. Odama Rasengan, 5. Ochiul Lunii Foarte Greu:1. Fumetsu Mangekyou, 2. Naruto, 3.De Hidan, 4. Kakuzu, 5.Poi Minato l-a ajutat si a folosit modul Sage plus ca l-a facut pe Deva Path(Seful Pain)sa vada ca a gresit.Nu am mai pus intrebarile scuze dar am apasat pe o tasta si o trebuie sa o iau de la inceput. Funda. Daca sunt corecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf?

| Ramo137 a răspuns:

1. naruto uzumaki
2. konoha
3. al 3-lea
4. kyuubi(vulpea cu 9 cozi)
5. cu kiba si neji si a castigat la ambele
6. sa se razbune pe itachi
7. pe sasuke? sau nu. nu stiu
8. rasengan
9. chidori
10. uchiha
11. gaara
12. pain / tobi
13. de pain
14. shuriken rasengan
15. vant
16. obito
17. killer bee
18. cu saske
19. nu stiu sad
20. ochiul lunii
21. mangheko sharingan, cred
22. naruto
23. de hidan
24. alalalt laughing kakuzu
25. cu modul eremit. ajutat de minato care i-a dat incredere.

te rog funda, am stat destul timp sa le fac big grin si eu sunt fana naruto din anul 2008 :p
spune-mi si mie raspunsurile la intrebarile pe care nu le stiu pls
MULTUMESC!

| Ramo137 a răspuns:

Vezi ca ovidyu54 s-a luat dupa mine.
eu sunt prima care ti-a raspuns la toate. celelalte nu mai conteaza-NORMAL- findca ceilalti asteptau raspunsurle de la altii. papa wave

| Zendaa a răspuns (pentru Ramo137):

Eu m-am luat dupa tine? Huh, sunt inaintea ta...

| Ramo137 a răspuns:

Sau mai bine dai funda lu cine vrei tu, eu nu o merit. papa

| Zendaa a răspuns:

Foarte Greu
1.Susanoo
2.Um...Naruto?
3.Hidan
4.Kakuzu
5.Cu bestia cu 4 sau 5 cozi..nu mai stiu, stiu ca se enerveaza ca o raneste Pain pe Hinata

| ItachiUchiha a răspuns:

Doamne! Voi nu stiti? Ultima stare a sharinganului este Eternal Magekio Sharingan.

| cristians explică:

Trebuie sa spui toate intrebarile big grin

| cristians explică:

Deocamdata nu a zis nimeni raspunsul corect, si nimeni nu a copiat de la nimeni nu mai va certati

| iLovePizza51 a răspuns:

Esti nebun omule! Ce intrebari tari pui. Oricum fii atent aici la aceste raspunsuri:

Foarte usor:
1.NARUTO.
2.Konoha.
3.Al III-lea hokage.
4. Jinchuuriki lui 9-Cozi (Kyuubi)
5.Poi daca te referi doar la examen cu Neji, dar daca te referi cu toti cu care sa mai luptat, da, s-a mai luptat si cu Gaara(jinchuuriki 1-Coada, Shukaku)

Usor:
1.Sasuke avea ca tel : Razbunarea pe Itachi pentru. ca i-a omort clanul. (Sasuke nu stie tot adevarul legat de Itachi).
2.El nu uraste decat oamenii care fac rau prietenilor sai, ca de ex. Orochimaru, Pain etc. Pe Sasuke nu-l uraste, din potriva vrea sa-l readuca inapoi.
3. Tehnica acea incredibil de puternica se numeste RASSENGAN!
4.Acea tehnica incredibil de puternica se numeste Raikiri, dar Sasuke ii schimba numele in Chidori.
5.Clanul Uchiha.

Mediu:
1.Pe Kazekage-le satului de nisip, Gaara.
2. Konoha este atacata si chiar distrusa de Pain.
3. Jiraiya este omort de cei 6 Pain.
4.El dezvolta Rassengan-ul astfel: Odama Rassengan ( asta se intampla cand are inca 12-14 ani, cand a plecat cu Eremitul Pervers (Jiraiya) ), dupa dezvolta: Arta Vantului: Rassen- Suriken.
5.Vant.

Greu:
1.De la Obito( CARE ESTE TOBI!).
2.Il ajuta Killer-Bee(Jinchuuriki lui 8-Cozi)
3.CE?! Nu inteleg. Naruto s-a luptat cu Deidara, Artistul nebun din Akatsuki...hmm.
4.Rassengan sau Odama Rassengan.
5. Ochil Lunii. Vrea sa adune toate bestile cu cozi si sa-l renvie pe 10-Cozi. Dupa vrea sa puna in Genjutsu pe Luna.

Foarte Greu:
1.Eternal Mangekyou.
2.Naruto. Se intampla in timp ce Pain ataca Konoha.
3.Asuma este omorat de Hidan din Akatsuki. Mai incolo Shikamaru se razbuna si il omoara pe Hidan.
4. Kazuzu are 5 inimi.
5.Poi e o lupta destul de intensa as putea spune. Sa o descriem putin.
Dupa ce Naruto ii omoara pe ceilalti 5 Pain, utimul Pain si cel mai puternic dintre ei, o raneste pe Hinata care a venit sa-l ajute pe Naruto. Atunci cand Hinata este grav ranita( Naruto crede ca a murit), Kyuubi profita de acesta ura a sa si pe parcursul luptei ies :4 cozi, 6 zozi, pana la 8 cozi si cand a 9 coada e gata sa iasa Minato, tatal lui Naruto poarta o discutie emotionanta cu el si ii explica cum sta treaba cu 9-Cozi atunci el intelege de ce l-a inchis pe Kyuubi in el si Minato, Al VI-lea Hokage, ii reface sigiliul.
Abia aici Naruto, cu o determinare si credinta in el, il invinge pe Ultimul Pain cu un simplu Rassengan.

A fost un test super!

| MenToS10 a răspuns:

Foarte usor:
1.Naruto
2.Konohagakure
3.Al treilea Hokage(Hiruzen Sarutobi)
4. Kurama(Kyuubi)
5.Neji si Gaara

Usor:
1.Sa supravietuiasca si sa isi ucida fratele mai mare Uchiha Itachi
2.Nu uraste pe nimeni
3.Rasengan
4.Chidori(Raikiri)
5.Clanul Uchiha

Mediu:
1.Gaara
2.Pain
3.Pain
4.Fuuton : Rasenshuriken
5. Fuuton(vant)

Greu:
1.De la Uchiha Obito(Tobi)
2.Killer Bee
3. Akatsuki
4.Rasengan(dupa Kuchyose no Jutsu)
5. Ochiul lunii prin Tsukuyomy infinit

Foarte Greu:
1.Mangekyou Sharingan insa in mod natura dupa sharingan se trezeste rinnengan

2.Naruto

3.Hidan

4.Kakuzi

5.Pain moare cand foloseste Rinne Tensei pentru ca nu mai avea chakra!

| MihaitzaJC a răspuns:

Sall vezi ca pimu adica єχcєєℓ a sarit peste intrebarea 4 de la greu

| ??c??? a răspuns (pentru MihaitzaJC):

Dacă te uiți bine este numărul 5 în loc de 4. Și imediat după este numărul 5.Am greșit și am scris de 2 ori numărul 5.Fi mai atent.

| MihaitzaJC a răspuns (pentru ??c???):

Da scuze big grin

| wolph98 a răspuns:

Foarte usor

1.Personajul principal? Naruto

2.Cum se cheama satul ascuns intre frunze? Konoha

3.Al catelea hokage era in primul sezon? al 3 lea

4.Ce avea inchis naruto in el? Vulpea cu 9 cozi(kyubi)

5.Cu cine sa luptat naruto, cand konoha a fost atacata in timpul examenelor? cu gaara

Usor

1.Ce tel avea sasule? nu avea tel

2.Pe cine uraste naruto? pe nimeni

3.Cum se cheama tehnica invatata de la jyraia si dezvoltata de al patrulea hokage? Rasengan

4.Ce tehnica il invata Kakasi pe sasuke? Chitori

5.Din ce clan e Sasuke? Uchiha

Mediu

1.Pe cine salveaza Naruto in seria naruto shippuden in primele episoade?
pe gaara
2.Cine ataca konoha, in Naruto Shippuden? pain

3.De cine a fost omorat Jyraia?
pain
4.Ce tehnica dezvolta Naruto in Naruto Shippuden? Rasengan si se numeste fuuton rasen shuriken

5.Ce natura chakra are Naruto?
vant

Greu

1.De unde are Kakasi Sharinganul?
de la Obito
2.Cine il ajuta pe Naruto sa controleze Bestia Cu Cozi?
Killer Bee
3.Cu cine se lupta naruto in primul sezon, pentru al readuce inapoi?
cu Sasuke
4.Care e a 2 tehnica invatata de naruto, ajutat de jyraia?
Oodama Rasengan
5.Cum se cheama planul pe care madara vrea sa il atinga?
Ochil lumii

Foarte greu

1.Cum se cheama ultima stare a sharinganului? Eternal Sharingan

2.Cine il invata pe konohamaru, rasenganul? Naruto

3.De cine e omorat Asuma?
Hidan
4.Cine avea 5 inimi?
Kakuzu
5.Cum il invinge naruto pe Pain? folosind Sage Mode, transformarea in kyuubi declansata de Hinata, iar la sf reuseste sa il loveasca cu rasengan dupa care discuta cu el convingandu-l sa isi puna increderea in el in a gasi pacea

| AnutzaaDragutza a răspuns:

Foarte usor
1. Naruto Uzumaki
2. Konohagure sau Konoha depinde la ce lb te refereai
3.In primul sez a fost al 3-lea
4.S-a luptat cu Neji Hyuuga in timpul examenelor, dar l-a invins, iar apoi cand satul a fost atacat s-a luptat cu Gaara.
Usor
1 Telul lui Sasuke era de al ucide pe Itaci, fratele sau mai mare, astfel restaurandu-si clanul
2 Naruto nu uraste pe nimeni, e adevarat se mai certa cu Sasuke in primul sez dar asta este alta treaba
3Tehnica se numeste Rasengan.
4 Chidori ( 1000 de pasari ciripind )
5 Clanul Uchiha
Mediu
1 Naruto il salveaza pe Gaara (care era de asemenea un Jinchiuriki la fel ca Naruto) dupa ce a fost ucis de Akatsuki
Dar daca o luam asa Chio -baasama l-a salvat alaturi de Naruto
2 Konoha este atacata de Pain
3 Jyraia a fost ucis de Pain, sau mai bine spus de cele 6 corpuri ale sale(si asta a fost valabila si pentru intrebarea de mai sus)
4. Naruto dezvolta tehnica Rasengan in Odama Rasengan ( Rasengan urias) apoi invata tipul sau de chakra care este de vant si creeaza stilul Fuuton : Rasen-Shuriken.
5 Naruto are Chakra de vant
Greu
1Cand a murit Obito Uchiha ( colegul lui Kakashi de echipa ) si-a dat seama ca nu i-a facut lui Kakashi nici un gadou de ziua lui asa ca i-a daruit Sharinganul sau.
2.Kiler Bee ( 8 cozi) il ajuta pe Naruto sa-si controleze Bijuu-ul
3.Naruto se lupta cu Sasuke
4. Tehnica Invocari (Kuchyose no jutsu)
cred happy pe asta nu prea o mai stiu
5.Planul lui Madara se numeste Ochiul Lunii
Foarte greu
1.Eternal Mangekyo Sharingan se numeste ultima stare dar daca te refereai la ultima putere a sa este Susanoo infinit.
2.Naruto il invata Rasengan
3. Asuma a fost omorat de Hidan
4. Kakuzu a fost cel cu 5 inimi...ce s-au mai chinuit sa-l omoare happy ( si eu care credeam ca doar pisicile au mai multe vieti laughing )
5. Usor..defapt daca stam sa ne aducem aminte Naruto nu l-a invins pe Pain.s-a luptat cu toate cele 6 corpuri ale lui Pain si la sfarsit si-a infipt receptor din corpul lui Yahiko in umar si astel a aflat locatia lui Nagato. Dupa au discutat Amintiri din copilarie laughing iar Nagato l-a inteles pe Naruto si si-a dat viata pentru a readuce inapoi la viata toti oameni pe care i-a ucis.
Cam atat ...stiu aproape totul despre acest anime ..il urmaresc de cand a aparut

| Lordi a răspuns:

Foarte Usor

1 Naruto
2 Konoha
3 Al 3-lea
4 Vulpea cu 9 cozi(kyubi)
5 Cu gaara logic

Usor

1 daca te referi la ce tel(telefon)laughingLol nu avea tel
2 Orochimaru banuiesc
3 Se numeste Rasengan
4 Chidori
5 Uciha

Mediu

1 Gaara
2 akatsuki
3 Pain
4 Rasen Shuriken sau modul Eremit
5 Vant

Greu

1 De la Obito
2 Killer bee
3 Saske
4 Odoma Rasengan
5 Ochiul Lunii

Foarte Greu

1 Mangekyo Sharingan Etern
2 Naruto
3 Hidan
4 Kakuzu
5 Poi nu la invins a vorbit cu el si la calmat si apoi le-a dat viata napoi la toti din konoha si gatalaughing