| Denisseq a întrebat:

Un film care sa puna accentul pe viata unei tipe..sa fie un film care sa evidentieze viata ei,cu prieteni,anturaj,dezamagiri,iubiri si sa fie fapte veridice, nu genul acela de film clasic gen"mean girls" in care popularitatea e cel mai de pret lucru si foarte important :nu vreau un film care sa-mi prezinte etapele unui cuplu,si pe ala sa se puna accentul pentru ca asa deja se stie finalul aproape in cele mai multe cazuri : (cunoasterea respectivilor,cuplarea,despartirea, si impacarea"fabuloasa si neasteptata"). Vreau un film cu marturisirile unei singure fete, care are parte de intamplari la care nu s-ar fi asteptat niciodata...e bun si un serial, dar vreau ceva temporan. Multumesc.

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Homeless to Harvard: The Liz Murray Story (2003)
http://www.cinemagia.ro/......mina-7520/

An Education (2009)
http://www.cinemagia.ro/filme/an-education-33756/

| faramatania a răspuns:

Whip It (2009),Daydream Nation (2010),As Cool As I Am (2013),LOL (2012),Very Good Girls (2013),Jane By Design (serial), Finding Carter (serial)

| Madalina84 a răspuns:

LOL - cu Miley Cyrus :3

| Denisseq explică (pentru Madalina84):

Vazut. Altceva?

| Madalina84 a răspuns (pentru Denisseq):

3MSC, If I stay e genial, The fault in our stars...

| CharlotteL a răspuns:

If I stay este un film foarte bun. Mie mi-a placut mult. Si filmul LOL este interesant, dar prezinta viata unei fete care are un cel mai bun prieten si devin iubiti, trec prin multe, finalul e obisnuit. If I Stay merita. Sper sa iti placa, L.

| BeatrizBetty15 a răspuns:

Ingerul mortiiwinking

| putinajutor a răspuns:

Imi place poza ta de profil... Dill Mill gayye!