| FlowerRoseRose a întrebat:

Va place Violetta? Ei bine, si mie. As vrea sa stiu ce credeti. Cine credeti ca ar trebui sa o aiba pe Violetta? Am multi prieteni carora le place de Leon dar mie... Eu vreau sa fie Tomas. Voi ce ziceti? Spuneti de cine va place mai mult (Tomas sau Leon) si de ce?
Astept pareri kiss
(scuze daca am gresit categoria)

Răspuns Câştigător
| ancaelena24 a răspuns:

Thomas e alesul ei. Este cel ce-o iubeste cu adevarat. Si mai mult, ar fi un sfarsit foarte frumos pentru o poveste de dragoste. Ea crede ca il iubeste pe Leon pentru ca o face sa se simte bine, protejata in preajma dar eu cred ca ea nu simte acel sentiment din stomac care te face sa-l saruti pe respecivul. Si inca un argument, ea a simtit acest sentiment al iubirii acest sentiment inexplicabil cu Thomas. A fost dragoste la frima vedere. Eu cred ca Thomas o iubeste nespus pe Vio. Si chiar cand l-a mai ranit (chiar daca a fost din cauza Ludmilei) el tot se gandea la ea. Singurul lucru pe care sta in calea iubirii (inevitabile) a Violletei si a lui Thomas este Ludmila. Vipera aceea se baga in relatia lor din mai multe motive : 1) o uraste pe Violetta pentru ca se simte amenintata, 2) Pentru ca il doreste pe Thomas ( nu-l iubeste pentru ca iubirea adevarata nu inseamna sa-ti ranesti iubirea doar ca sa obtii ceea ce vei ca ea l-a ranit pe Thomas cand a anulat intalnira lui cu Vio, dar asta nu-i iubire, 3) ea crede ca toti ce nu sunt ea sunt de grad inferiori, insecte, ...se crede superiora. Cat despre Nati ea are potential dar ii e frica, ii place sa fie sub aripa cuiva (chiar daca acel cineva nu o apreciaza) de aceea Ludmila este intregul ei univers.

59 răspunsuri:
| sabrina989 a răspuns:

Eu as zice Leon ca in violetta 2 o sa fie la sfarsit cu el, dar voi ati vazut ce i-a facut tomas lui vio? Leon tot tinea la ea, dar el, el nici no interesea doar un sarut ii trebuia asa ca in violetta 2 nu va mai aparea tomas este cel mai bine pentru toti

| SaraBella a răspuns:

Eu cred ca ii sta bine cu Leon,dar Thomas o intelege,o iubeste tine la ea si daca ii s-ar intampla ceva Violettei cred ca nu ar mai putea sa iubeasca niciodata pentru ca nu o mai are pe ea,Leon o iubeste dar nu la fel de mult ca Thomas pentru ca el ar putea trece usor peste asta,nu cu un gol in suflet cum ar fi in cazul lui Thomas,dar la fizic ii sta mai bine cu Leon,dar cred ca Thomas e alesul ei, ei bine asta e parerea mea mea daca voi credeti ca leon e alesul asa este dar daca credeti ca Thomas este alesul ei e bine trebuie mereu sa va ascultati inima si sa credeti in visele si sperantele voastre, Violetta simte asta pentru ca cu Leon se simte insiguranta fara nicio nesiguranta, sper ca nu supar pe nimeni dar cred ca dupa citatul,, Daca tot ai o inima trebuie sa o urmezi". Sper ca raspunsul meu va va ajuta sa intelgeti cand veti avea o poveste asemenetoare ca a Violettei sa faceti precum citatul.Ma bucur ca an putut sa va ajut.

| Mrr_Maria_1996 a răspuns:

Leon e cel mai dragut si sincer si o merita pe Vio nu ca prostu ala de Thomas e cam pampalau baiatu...

| paulakarina a răspuns:

Din greaseala am spus ca ma cheama paula karina scuzati-ma va pup

| Maria_Anutza_1996 a răspuns:

Si mie imi place foarte mult Violetta. Dar asa este leon a gresit in legatura cu cucerirea violettei a vrut doar sa se razbune pe tomas dar s-a indragostit de ea si dupa cum vedeti si ea de el. :*

| Marya66 a răspuns:

Sincer, Mie imi place mai mult de Leon ..deoarece el a stat langa Vio cand Tomas a parasit-o ..etc ..Tomas nici nu stie cu cine sa fie... Ori cu Vio ori Ludmila.winking. Din punctul meu de vedere Leon o iubeste mai mult pe Vio! :*

| Cinghinei_Daniela_1986 a răspuns:

Eu as alege leon

| XxInverseWorldxX a răspuns:

Eu cred ca tomas face totul pentru VIOLETTA si pentru relatia lor, dar imediat se baga ludmila si strica tot, si atunci vin problemele, tomas se enerveaza si cauta motive si complica totul. LEON insa cand VIOLETTEI ii este greu el o sprijina si o inveseleste''si pentru toti prostii', tomas e cel prefacut nu LEON'' el atunci cand VIOLETTA i-a spus ca merge cu tomas la intalnire si ca vrea sa-l pastreze ca prieten el a acceptat.IN CONCLUZIE EU CRED CA LEON ESTE CEL MAI POTRIVIT! A mai facut doar doua chestii rele, atat, atunci cand a luat-o pe VIOLETTA la intrebari si cand''sa aliat cu ludmila''

| Frunziix3 a răspuns (pentru XxInverseWorldxX):

Sunt cu totul de acord cu tine. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Sebi_Dambu_1995 a răspuns:

Tomas mie imi place deoarece la inceput Leon era cu Ludmila si Leon s-a intalnit cu violetta doar ca sa-l faca gelos pe Tomas si dupa un timp isi da seama Leon ca o place si asta m-a suparat ca Leon apare in sezonul2 si Tomas nu eu zic ca Tomas trebuia sa apara si nu Leon oricum nu stiu dc tuturol le place de Leon ca dara ala se comporta frumos cu violetta doar ca sa-l faca gelos pe Tomas nu stiu ce vedeti la Leon ca era o iubire frumoasa intre Tomas si Violetta la inceput pana s-a bagat Leon