| cristiana1234 a întrebat:

Vreau neaparat sa votez un utilizator al lunii deoarece e prima data si nu stiu pe cine sa votez asa ca voi pune cateva intrebari (unele din animeuri) si cine raspunde cel mai frumos are si funda si vot 1) care a fost primul anime vazut (care va influentat sa va uitati in continuare la mai multe animeuri )? 2) care a fost cel mai frumos anime vazut? 3) care e melodia voastra preferata (care o ascultati mereu )? maine ma voi uita la raspunsuri si voi da funda si votu!

Răspuns Câştigător
| SandraPhantomhive a răspuns:

Primul anime vazut a fost Naruto. Pur si simplu te motiveaza, te face sa lupti pentru ceea ce iti doresti si fiecare personaj avea ceva aparte. Fie un trecut dureros care i-a facut sa-si gaseasca o vocatie in viata, un motiv pentru care sa-si doreasca sa traiasca (Sasuke, care se ambitiona sa devina puternic pentru a-si ucide fratele, Naruto care voia sa devina Hokage.). Daca mi-a placut? L-am adorat! Ma uit de la primul episod, iar acum abia astept sa apara manga-ul miercurea si anime-ul joia. Atunci am descoperit ca anime-urile nu sunt doar niste "desene animate" cum le numesc oamenii, anime-urile sunt o arta! Te invata cum sa pasesti cu incredere in viata, cu invataturi si povesti mai mult sau mai putin fericite. Cel mai frumos anime vazut (exceptie Naruto) a fost Kuroshitsuji. Pur si simplu superb! Totul! Povestea personajului principal, motivul lui in viata (sa se razbune pe cei care au patat numele Phantomhive) si locatia! (Marea Britanie a anului 1889). Hainele, cuvintele, totul este elevat in acest anime.E haios uneori! Iar sfarsitul sezonului 2 te va face sa plangi.3. Eu ascult Vocaloid, soundtrack-urile de la Kuroshitsuji (Lacrimosa, Si Deus me Relinquit, Monochrome Kiss etc.), opening-uri de la diverse anime-uri ..Sunt un otaku, and I'm proud of it! (..in legatura cu alte anime-uri vazute, adaug: Death Note, D.Gray Man, Vampire Knight, Mirai Nikki, Soul Eater, Code Geass, FMA si FMA: Brotherhood.). Have a nice day! Dattebayo! ^w^

3 răspunsuri:
| κλάους a răspuns:

Buna! Utilizatorul lunii nu se voteaza asa, ci, daca chiar te intereseaza, citeste:

1. Utilizatorul pe care îl propui trebuie să fie senior, să aibă contul pe site de cel puțin 3 luni și să fi postat cel puțin 100 de răspunsuri în luna precedentă (După ce apeși butonul de "Trimitere" vei afla dacă cel pe care îl nominalizezi îndeplinește aceste condiții).
2. Trebuie să aibă o conduita exemplara – fără trolli, spammeri sau utilizatori care își bat joc de alții. Atenție! Dacă un utilizator nominalizat a fost implicat în conflicte de idei și nu în atacuri la persoana, el este in continuare eligibil.
3. Conținutul răspunsurilor este cu adevarat de calitate. Căutam acei utilizatori care ajută în mod real comunitatea, se implică și ajută la soluționarea unor probleme.

| DanteR a răspuns:

Primele anime-uri vazute erau in copilarie seriile Dragon Ball, Z si serialul Sailor Moon, apoi tot ce a fost pe A+ si Animax, pe internet m-au fascinat Clannad, Da Capo, Kanon etc iar melodiile preferate, cele pe care le consider frumoase precum din Inuyasha, Slayers, Da Capo, Clannad, Kanon, Dragon Ball, Z, Sailor Moon, dar nu din toate anime-urile existente ci doar cele care mi se par frumoase happy
Stiu ca nu este funda dar este subiectul meu favorit pe internet happy

| DarknessKirin a răspuns:

Naruto one piece paradise city
am raspuns, dar acum
nu poti da votul decat la cei care au peste 100 de raspunsuri in ultima luna