| KM3 a întrebat:

Vreau o lista de anime-uri romantice pe care sa le vad + descriere. Daca se poate, sa fie terminate happy Funda!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kamisama Hajimemashita- este o comedie romantica, ai carei protagonisti sunt Tomoe, un spirit de vulpe ce slujeste o zeitate. Acum mult timp, Tomoe era o vulpe salbatica, extrem de cruda, prieten cu un demon, ce in prezent, nu se mai intelege cu el. Tomoe s-a schimbat pe parcursul timpului. El o iubeste pe Nanami, dar in primul sezon nu-si da seama de asta. Chair daca nu se prea inteleg, se plac reciproc.
Nanami-Este o fata, ce a devenit o zeitate pentru ca i-au fost cedate puterile de o alta zeitate, la care Tomoe tine foarte mult. Nanami il place foarte mult pe Tomoe, cu toate ca e convinsa ca el nu o place. Actiunea e foarte tare, totul e minunat. Chiar merita vazut.
Diabolik lovers- Este vorba despre o fata ce intra intr-o familie de vampiri, odata cu inceperea studiilor. Ea reprezinta mai mult o banca de sange pe parcursul anime-ului.Are doar un sezon, si sa speram ca va fi si al 2-lea.
Uta nu pronce sama- Este vorba despre o fata ce-si incepe studiile la o facultate de muzica. Aceasta era indragostita de celebrul cantaret Hayato, si la facultate il intalneste, iar el spune ca este fratele sau geaman, si ca numele sau e Tokya, dar evident minte, el este Hayato. Pana la urma se indragosteste de ea. Are 2 sezoane.
Kamigami no asobi. Este tip harem, se bazeaza si pe comedie. Este foarte interesant sfarsitul, in care doi prieteni, Loki love struck si restul trebuie sa-l salveze pe cel care este pe cale sa distruga lumea fara sa vrea. Acela este cel mai bun prieten al lui Loki. Nu prea stiu cum sa explic, mai bine te uiti. E foarte interesant.
Amnesia- Eroina, este prezentata in mai multe etape, cu fiecare baiat in parte. Mereu ea se loveste la cap, sau cand este pe cale sa moara, se trezeste pe data de 4 august, in care este cu fiecare baiat, pe rand impreuna. Cu toate ca, ea si Shin sunt cu adevarat impreuna. Este ghidata de un spirit pe nume Orion. La sfarsit isi revine si se intoarce in lumea ei normala, unde isi continua viata. Nici aici nu prea stiu cum sa explic. \merita sa te uiti la anime.
Scuze daca am scris cu greseli, dar e tarziu si ma grabesc. Sper sa-ti placa. Le-am evitat pe cele cu grafica proasta mereu imi plac cele de buna calitate

| Anonimă1666 a răspuns:

Hellăw's! Păi.
1.Kimi ni todoke.
Este vorba despre o fata cu un aspect sperietor, asemanator cu Sadako (un personaj din filme horror). Nu are prieteni din aceasta cauza. Singurul care se comporta normal cu ea este Kazehaya, un baiat destul de popular in scoala unde invatau ei.La inceput nici unul din ei nu realizeaza dragostea pentru celalalt, dar pe parcurs apar unele personaje care ii ajuta pe astia doi. Poveste intre o fata si un baiat; fata este foarte competitiva, cand era mica castiga orice pariu cu oricine, pana l-a intalnit pe Takishima Key. Atunci au devenit rivali pe viata. Fata, Hikari, l-a urmat pe Key la scoala unde a aplicat, doar ca sa il invinga macar o data. La aceasta scoala este un grup numit Special A, din care fac parte cei mai buni elevi. Cum era de asteptat Key este numarul unu, Hikari numarul doi.
E destul de dragut si foarte amuzant big grin 2. Kaichou wa Maid sama.
Misaki este o fata care lucreaza din greu pentru a putea contribui la intretinerea familiei. Este presedintele scolii unde invata si cel mai tare e ca uraste baietii. Din cauza orarului ei de scoala nu poate lucra in multe locuri, astfel a gasit o slujba care are un orar flexibil. Deci, munceste la o cafenea unde trateaza clientii ca pe stapanii ei. Intr-o zi un coleg descopera locul si aici incepe distractia. laughing
3. Lovely Complex
Poveste de dragoste dintre un baiat care are inaltimea mai jos de medie si o fata care are inaltimea mai sus de medie. Ambii se complexeaza din cauza asta si cred ca dragostea lor ar fi imposibila.
4.Skip beat(nu e chiar dragoste, adica povestea porneste de la o fata care a fost parasita de un baiat si acum vrea razbunarea)
5.
Ouran High School Host Club (sunt o multime de baieti drguti ^^, printre care o pereche de gemeni Hikaru si Kaoru, e imposibil sa nu ii iubesti )
Fundiță?winking