| Neverrrrrr a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti niste filme de dragoste dar am o rugaminte,fara din alea plictisitoare filmate in era noastra,ca sa zic asa, sunt super nasoale, m-a plictisesc din primele 5 minute,nu se intampla nimic interesant,asa e in viata de zi cu zi...
Vreau ceva fantastic,cu aventura,SF si mai ales dragoste,cu un razboi de exemplu(dar nu ca al doilea razboi mondial alb negru laughingcare sa limiteze dragostea dintre un el si o ea, sper ca ati inseles.Un film de exemplu ca The Hunger Games, genul asta de film.
Calitate nu cantitate.

6 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Divergent si Insurgent.

| mihaicelsfant a răspuns:

Titatinc

| BigG a răspuns:

Avatar, Spider Man, Twilight, The Curious Case of Benjamin Button, Prince of Persia: The Sands of Time, Upside Down, About Time

| madalinanicolae97 a răspuns:

Upside down :* mi-a placut enorm și s-a muncit mult la el. De asemenea mai e ascensiunea lui jupiter :*
Beastly e din era noastră dar sigur Îți va plăcea
Vizionare plăcută :*

| Macondo a răspuns:

The Hunger Games nu e un film de calitate. Fara alb negru=fara Casablanca. Un om care pune jocurile nemancarii deasupra unui film precum Casablanca da dovada mare de filistinism. Nu incerc sa te critic, doar sa te ajut. Practic, tu judeci o carte dupa coperta.

| Neverrrrrr explică (pentru Macondo):

Nu am înțeles în totalitate răspunsul tău, the hunter games l-am dat ca exemplu pentru ca era unul din cele mai bune pe care le-am vazut, și e un film de succes, de alea horror mă întreb ce zici happy, sper să nu plâng.Nu am judecat nimic, am zis ca filmele filmate dintr-un mediu contemporan sunt plictisitoare căci fac parte din acest mediu și interacționez cu astfel de situatii. Dacă știi un film bun după cerințele mele mulțumesc frumos.