| Neverrrrrr a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti niste filme de dragoste dar am o rugaminte,fara din alea plictisitoare filmate in era noastra,ca sa zic asa, sunt super nasoale, m-a plictisesc din primele 5 minute,nu se intampla nimic interesant,asa e in viata de zi cu zi...
Vreau ceva fantastic,cu aventura,SF si mai ales dragoste,cu un razboi de exemplu(dar nu ca al doilea razboi mondial alb negru laughingcare sa limiteze dragostea dintre un el si o ea, sper ca ati inseles.Un film de exemplu ca The Hunger Games, genul asta de film.
Calitate nu cantitate!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Only Lovers Left Alive (2013), The Dreamers (2003), Bitter Moon (1992), Somewhere in Time (1980)...

| faramatania a răspuns:

In Time (20110, Upside Down (2012),The Host (2013),After The Dark (The Philosophers 2013), Divergent (2014),Insurgent (2015),Jupiter Ascending (2015),Project Almanac (2015),Parallels (2015)

| BigG a răspuns:

Avatar, Spider Man, Twilight, The Curious Case of Benjamin Button, Prince of Persia: The Sands of Time, Upside Down, About Time

| vlady434 a răspuns:

Iti recomand :
- Forrest Gump (1994). Este un film care, dupa parerea mea, are toate genurile(aventura, actiune, drama, biografie, putina comedie, etc).
- Invictus, o poveste memorabila, care il are in centru pe Nelson Mandela, si cupa mondiala la rugby;
- Unbroken, al A. Jolie; foarte bun, inspirational... te invata sa nu renunti, chiar cand viata e impotriva ta;
- Peaceful Warrior, inspirational, motivational; merita vazut;
Sper ca te-am ajutat.

| IMPLICAT a răspuns:

The Marine 1, 2, 3.

| Deni237 a răspuns:

Maleficient (2014) ii super filmul. Chiar nu m-am plictisit deloc la el.
Tristan & Isolde - la asta am citit si povestea, ii super filmul
King Arthur (2004)
Eu de obicei sunt pretentioasa la filme, dar aceastea chiar mi-au placut mult. Sper ca te-am ajutat si vizionare placuta! :*

| sksjsnnsns a răspuns:

Divergent. E un film superb. Partea a II a este Invergent. Sper ca ti-a fost de ajutor.